Драма на “Пушкаш арени” и нови трофеј за Бајерн

Г.С.

Фудбалери Бајерна освојили су Суперкуп Европе пошто су у Будимпешти савладали Севиљу послије продужетака резултатом 2:1 (1:1).

Освајач Лиге Европе се поштено “испрсио” пред шампионом Европе, имао велике прилике да слави, али је ипак “положио оружје”.

Баварци су казнили промашаје Андалужана и преко Ћавија Мартинеса,, који се опрашта од дреса Бајерна, у 104. минуту дошли до побједоносног поготка.

Почело је веома добро по тим Ђулена Лопетегија и већ у 12. минуту досуђен је једанаестерац.

У дуелу су били Давид Алаба и Иван Ракитић, а енглески судија Ентони Тејлор је показао на “бијелу тачку”.

Врло сигуран извођач најстроже казне био је Лукас Окампос.

Потом су Томас Милер, затим и Роберт Левандовски имали одличне прилике.

Али, изједначење је донио Леон Горецка.

Сјајну акцију Бајерна реализовао је задњи везни играч, и то у стилу најбољих центарфорова.

У другом полувремену, очекивано, гледали смо нападе Бајерна, али и веома добру, дисциплиновану и војнички организовану одбрану Севиље.

Лопетеги је дириговао, а на терену су играчи Севиље достојно одбранили звање освајача Лиге Европе.

И не само то. У 89. минуту су имали невероватну прилику да шокирају фудбалски свијет и сруше минхенски тим.

Сијевнула је контра послије корнера Бајерна, Ен Несири је изашао потпуно сам испред Мануела Нојера, али је њемачки голман на фантастичан начин одбранио и спасио своју мрежу.

На почетку првог продужетка Севиља је стигла до двије велике прилике.

Прва је била изазвана грешком Зилеа, а код друге је Ен Несири тукао, али је Нојер одбранио и одбио лопту до стативе.

Наравно, стигла је казна, а егзекутор је био времешни Ћави Мартинес.

Шпанац, који је највјероватније одиграо посљедњи меч у дресу Бајерна, постигао је гол послије одбитка.

На тај начин се на најљепши могући начин опростио од дреса минхенског клуба.

Ушао је у игру само пет минута раније.

Севиља је до краја остала потпуно без снаге и није успјела да још једном одговори.

Напротив, Левандовски је могао да стави тачку на меч.

Ипак, биће задовољан и са тријумфом од 2:1, што је на крају показало и славље Бавараца на “Пушкаш арени”, преноси Б92.