Дортмунд “прегазио” Падерборн – хет-трик Санча, нада и даље постоји

Г.С.

Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су Падерборн у мечу 29. кола њемачке Бундеслиге – 1:6 (0:0).

„Фењераш” је намучио „Милионере”, али само у првом полувремену.

Пет кола прије краја шампионата, водећи Бајерн има седам бодова више од Борусије, која се налази на другом мјесту.

У првом полувремену нисмо видјели апсолутно ништа.

Падерборн се организовано бранио са свим фудбалерима на својој половини, док је Дортмунд покушавао да пробије „бункер”.

Уздао се Падерборн у контранападе, имао је неколико удараца ка голу, али су сви ишли ван оквира.

Дортмунд је имао неколико солидних прилика, можда и најбољу преко Брандта пред крај првог полувремена, који је необјашњиво шутирао са ивице шеснаестерца, када није било никог око њега и када је могао практично да се прошета до гола.

Видјело се на старту другог полувремена да Падерборн нема снаге да се тако организовано брани против Дортмунда и кренула је да ради машинерија Борусије.

Торган Азар пробио је коначно лед и постигао је водећи погодак за госте у 54. минуту.

Џан је центрирао, домаћи голман успио је да изблокира центаршут, али је лопта пала на ногу Азара, који смешта лопту у празну мрежу.

Само три минута касније, Дортмунд дуплира предност.

Комбиновали су Брандт и Санчо, а Енглез је постигао погодак у 57. минуту.

Погодак је прославио поруком за убијеног Џорџа Флојда.

Денис Србени смањио је предност у 62. минуту, али је његов гол поништен због офсајда, на велико разочарање домаћих фудбалера.

Међутим, у 71. минуту судија је свирао пенал за Падерборн.

Емре Џан играо је руком, судија је показао на бијелу тачку, а Хунмајер је погодио и смањио предност Дортмунда.

Није дуго трајала нада Падерборна, пошто је Санчо постигао још један гол у 74. минуту.

Дортмунд је до краја постигао још три гола

Послије сјајне акције, погодак је постигао најбржи играч Бундеслиге Ашраф Хакими.

Десни бек затресао је мрежу у 85. минуту.

Затим је Мелцер постигао гол у 89. минуту, а тачку на меч ставио је Џејдон Санчо, који је комплетирао хет-трик.