Дончић бриљира, Бобијев меч сезоне у побједи Даласа над Њу Орлеансом

Agencije

Српски кошаркаш Бобан Марјановић и репрезентативац Словеније Лука Дончић одиграли су одлично у побједи Даласа над Њу Орлеансом од 130:84.

Марјановић је први пут ове сезоне имао дабл дабл учинак од 15 поена и 16 скокова за 23 минута на паркету током којих је имао и по двије асистенције и блокаде.

Дончић је с друге стране имао 26 поена уз шест скокова и девет асистенција за нешто више од 21 минут на паркету.

Од самом старта Далас је кренуо добро и већ на крају прве четвртине имали су предност од три поена (31:28) која је на полувремену порасла на плус 12 - (64:52).

Кључна је била трећа четвртина у којој су Маверикси буквално разбили отпор ривала добивши тај дио са чак 40:14.

Послије тога, било је само питање са којом разликом ће Далас побиједити, на крају било је чак 46 поена предности.

Дончић је са нових 26 поена успио да постане први играч послије легендарног Мајкла Џордана са 18 мечева у низу са барем 20 поена и пет скокова уз асистенцију.

Даласу је ово била 16. победа уз шест пораза и тренутно је на другој позицији Западне конференције.