Динамо осигурао европско прољеће, распуцани Салцбург и Олимпијакос

Фудбалери Салцбурга побједили су Розенборг у четвртом колу Лиге Европе, Динамо Загреб је обезбиједио пролеће у Европи, Бетис је умало изненадио Милан.

Звездин ривал у плеј-офу квалификација за Лигу шампиона је хет-триком Минамина већ у првом полувремену ријешио питање побједника и до краја тријумфовао 5:2, док је Ло Селсо могао да донесе Бетису важну побједу у тијесној борби три екипе у групи Ф.

А питање побједника је до полувремена, против још једног противника Црвене звезде из квалификација, ријешио и Динамо из Загреба када је водио 2:0 (3:1 на крају) против Спартака из Трнаве.

Салцбург је повео већ у шестом минуту првим поготком Минамина, који је извео два добра дриблинга прије него је погодио сам угао гола Розенборба.

Предност дуплира исти играч у 20. минуту када је дугу лопту искористио и волејем погодио супротан угао, да би на 3:0 повећао Гулдбрандсен у 37. минуту.

Док се чекао посљедњих звиждук у првих 45 минута, Минамина комплетира хет-трик послије феноменалне комбинације унутар шеснаестерца ривала. Голеада се наставила у 52. минуту поготком Адегбенра који је смањио на 1:4, прије него што је његов саиграч Ховланд поклонио ауто-гол Салцбургу.

Ни то није било све јер је Јенсен у 62. минуту скренуо лопту Никласа Бентнера ка голу противника за 2:5, али то није спријечило пораз Розенброга.

Динамо је први гол постигао у 22. минуту, пошто је Гојак спретно петом реаговао. Орсић је вратио лош центаршут Гаврановићу до петерца, овај је продужио до Гојака који је био сам пред голом Спартака.

Кадлец ауто-голом у 36. минуту повећава предност Динама, а Чантуришвили у 63. враћа наду Трнави. Орсић ријешава питање побједника у 80. минуту голом за 3:1 оверава карту Загрепчана у нокаут фазу Лиге Европе.

Оно што може да импонује играчима Динама је чињеница да послије четири кола имају максималних 12 бодова у групи са Фенербахчеом, Спартак Трнавом и Андерлехтом.

Бетис је од 12. минута био у предности над посрнулим Миланом. Жуниор се правовремено убацио на боку и избјегао офсајд замку, имао је довољно времена да нациља и пронађе Ло Селса на седам метара, а овај међу петорицом играча Милана даје гол.

Бетис је водио скоро сат времена када је реми Милану обезбједио Сусо. Милан је имао слободан ударац, Сусо је упутио нешто између директног ударца и центаршута, што је било довољно да се превари голман Бетиса и изједначи резултат на 1:1.

Селтик је у финишу скршио отпор Лајпцига у Шкотској са 2:1, Арсенал и Спортинг су одиграли без голова, Леверкузен је био бољи од Спортинга, а у Грчкој је распуцан био Олимпијакос против Диделанжа.

Са те утакмице треба напоменути маказице Христодулопулоса за 3:0, док је Лајпциг одмах послије водећег гола могао до ремија да Кампл није погодио пречку.