Динамо испустио победу против Шахтјора, минималац Атлетика

Фудбалери Шахтјора и загребачког Динама ремизирали су 2:2, у мечу 3. кола групе Ц Лиге шампиона.

Публика на стадиону у Харкову имала прилику да види занимљив меч, а на крају екипе су “подијелиле плијен”.

Домаћи су први дошли до вођства, из практично једине шансе у првом полувремену, а прецизан у 16. минуту био је Конопљанка.

Гости се нису предавали и већ у 25. минуту центаршут Мислава Оршића у гол је претворио Дани Олмо.

Асистент код првог гола гостију, био је стријелац поготка који им је донио вођство. Оршић је донио преокрет својој екипи искористивши најстрожу казну у 60. минуту.

Услиједили су напади Шахтјора, који су уродили плодом у 75. минуту, када је рупу у одбрани Загрепчана пронашао Додо, заобишао Ливаковића и донио изједначење и то је испоставиће се био коначан резултат – 2:2.

У термину од 18.55 свој меч на Ванда Метрополитану играли су Атлетико и Бајер Леверкузен, а као победници изашли су Мадриђани (1:0).

“Фармацеути” су у већем дијелу утакмице били бољи ривал, међутим, Чоло Симеоне је у 70. минуту направио кључни потез - у игру је увео Алвара Морату, коме није дуго требало да пронађе пут до мреже гостију.

Ренан Лоди је у 78. минуту одлично центрирао, а шпански нападач сјајним ударцем главом матирао голмана Храдецког.

Могао је Леверкузен у надокнади времена да дође до бода преко Фоланда, али одбрана домаћих била је прибрана.