Денвер ношен Јокићем у драматичној завршници савладао Портланд

Кошаркаши Денвера савалдали су Портланд на гостовању 120:121, а једна асистенција недостајала је најбољем кошаркашу НБА лиге Николи Јокићу да убиљежи нови трипл-дабл учинак.

Денвер је овим тријумфом уписао 15. побједу у сезони, док Портланд има скор од 12 пораза уз један тријумф више.

Домаћи кошаркаши су боље отворили меч и у првој четвртини су констрантно имали два и више поена предности, да би прву дионицу завршили са шест поена вишка у односу на Денвер 36:30.

Друга четвртина резултатски је наговјештавала неизвестан и узбудљив меч и припала је гостима 28:33, међутим домаћи кошаркаши су имали залиху из претходног дијела игре, те су у резултатској клацкалица до краја завршили једним поеном предности, 64:63.

Трећу четвртину боље су одиграли играчи домаћег тима гдје је највећа предност била 10 поена, 98:88.

Велика борба је виђена у посљедњој четвртини, а јунак у побједи Денвера био је најбољи играч НБА лиге Никола Јокић који је убиљежио нови дабл-дабл учинак и са само једном асистенцијом мањка за трипл-дабл.

Три поена у последњим секундама утакмице постигао је Џамал Мари који је ријешио питање побједника.

Наиме Јокић је меч завршио са 33 поена, 10 скокова и девет асистенција за нешто мање од 35 минута на паркету.

Поменути Мари на крају је имао 21 поен, пет скокова и осам асистенција, а на паркету је провео минут више од српског кошаркаша.

Код Портланда Лилард је уписао импресивних 40 поена, док је Нуркић меч завршио са 21. поеном.

У наредном колу Денвер дочекује Јуту, а Портланд игра са Минесотом, преноси РТС.