Будућност и Зрињски сигурни

B92
Будућност и Зрињски сигурни
Будућност и Зрињски сигурни

Фудбалери Будућности побједили су на гостовању естонску Нарву са 2:0, у првом колу квалификација за Лигу Европе.

Екипа из Подгорице остварила је важан тријумф и налазе се на корак до пласмана у другу рунду.

Голове за госте постигли су Ивановић у седмом минуту и Мијић у 88. минуту. Реванш утакмица игра се за недјељу дана у Црној Гори.

Фудбалери Зрињског савладали су Академију Пандев са 3:0. Екипа из Босне и Херцеговине славила је убједљиво против македонског тима, а голове су постигли Хаџић у 12, Мандић у 28. и Говедарица у 55. у минуту.

Још једна екипа из Босне и Херцеговине остварила је тријумф. Радник из Бијељине изненадио је Спартак из Трнаве побједивши их са 2:0. Стријелцу су били Мекић у 34. и Ђурић у 48. минуту.

Од осталих резултата издвајају се убједљиве победе Динама из Тбилисија, Молдеа, Малмеа, као и голеада на дуелу Балзана и Домжалеа. Погледајте резултате завршених мечева.

Квалификације за ЛЕ:

Четвртак:

Пјуник (Арм) – Шкупи (Мкд) 3:3 (1:2)

Ордабаси (Каз) – Торпето (Гео) 1:0 (0:0)

Вентспилс (Лат) – Теута (Алб) 3:0 (1:0)

Алашкерт (Арм) – Македонија Ђорче Петров (Мкд) 1:0 (0:0)

АЕК Ларнака (Цyп) – Петрокуб (Мда) 1:0 (1:0)

Ласи (Алб) – Хапоел Бер Шева (Иср) 1:1 (1:0)

Нарва (Ест) – Будућност (Мне) 0:2 (0:1)

Флора (Ест) – Раднички Ниш (Срб) 2:0 (0:0)

Купс (Фин) – ВИтебск (Блр) 2:0 (0:0)

Сабаил (Азе) – Универзитатеа Крајова (Роу) 2:3 (1:1)

Балзан (Млт) – Домжале (Сло) 3:4 (2:1)

Ритериаи (Лту) – Клаксвик (Фаи) 1:1 (0:0)

Ружомберок (Свк) – Левски (Бул) 0:2 (0:1)

Академија Пандев (Мкд) – Зрињски (БиХ) 0:3 (0:2)

Бран (Нор) – Шамрок (Ирл) 2:2 (2:1)

Брендби (Ден) – Интер Турку (Фин) 4:1 (1:1)

Крусејдерс (Ирл) – Б36 Торсхавн (Фаи) 2:0 (1:0)

Дебрецин (Хун) – Кукеши (Алб) 3:0 (0:0)

Динамо Тбилиси (Гео) – Едгордани (Анд) 6:0 (2:0)

Лиепаја (Лат) – Динамо Минск (Блр) 1:1 (1:0)

Кауно Жалгирис (Лту) – Аполон (Цyп) 0:2 (0:1)

Макаби Хаифа (Иср) – Мура (Сло) 2:0 (0:0)

Малме (Сње) – Балимена (Нир) 7:0 (3:0)

Молде (Нор) – Рејкјавик (Ице) 7:1 (4:0)

Радник Бијељина (БиХ) – Трнава (Свк) 2:0 (1:0)

Солигорск (Блр) – Хибернијанс (Млт) 1:0 (0:0)

Сперанта (Мда) – Нефчи (Азе) 0:3 (0:2)

Фола (Луџ) – Чихура (Гео) 1:2 (1:0)

Конахс Ки (Њал) – Килмарнок (Сцо) 1:2 (0:0)

Олимпија (Сло) – РФС (Лат) 2:3 (0:0)

Чукарички (Срб) – Банантс (Арм) 3:0 (1:0)

Дунајска Стреда (Свк) – Краковија (Пол) 1:1 (1:1)

Европа (Гиб) – Легија (Пол) 0:0

ФЦСБ (Роу) – Милсами (Мда) 2:0 (1:0)

Зета (Мне) – МОЛ Види (Хун) 1:5 (1:3)

Абердин (Сцо) – Рованиеми (Фин) 2:1 (1:0)

Клифтонвил (Нир) – Хаугесунд (Нор) 0:1 (0:1)

Корк Сити (Ирл) – Нидеркорн (Луџ) 0:2 (0:2)

Хонвед (Хун) – Жалгирис (Лту) 3:1 (1:0)

Широки Бријег (БиХ) – Кајрат (Каз) 1:2 (1:1)

Бреидаблик (Ице) – Вадуц (Лие)

Стјарнан (Ице) – Левадија (Ест)

Сриједа:

Јунесе Еш (Луџ) – Тобол (Каз) 0:0

Уторак:

Ст Џозефс (Гиб) – Ренџерс (Сцо) 0:4 (0:0)

Џек 50, Оџо 56, Голдсон 68, Морелос 77

Грира (Мтл) – Хајдук (Цро) 0:2 (0:1) Ђурчо 44, Долчек 90+7

ЦСКА Софија (Бул) – Титоград (Мне) 4:0 (1:0

) Евандро 40, Родригез 53, Гаферсон 55, Малинов 73

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана