Баварски час фудбала у Леверкузену – шампион лако против Бајера

Г.С.

Фудбалери Бајерна славили су на гостовању Бајер Леверкузену, у мечу 30. кола њемачке Бундеслиге – 2:4 (1:3).

Баварци су све ближи новој титули шампиона Њемачке, пошто четири утакмице прије краја имају 10 бодова више од другопласираног Дортмунда, уз меч више.

Леверкузен остаје на петом мјесту које води у Лигу Европе, уз исти број бодова као и четвртопласирани Менхенгладбах, који се налази на мјесту које води у Лигу шампиона.

Домаћин је први стигао до предности.

Заспала је одбрана Бајерна и Аларио је остао усамљен испред Нојера, којег је лако матирао у 9. минуту.

Изједначење је стигло у 27. минуту, када је Кингсли Коман пробио по лијевој страни и савладао Храдецког са ивице шеснаестерца.

Левер и Бајерн имали су по неколико прилика, а послије корнера у 42. минуту „пукла” је контра гостујуће екипе, послије које су постигли водећи гол.

Сјајно су комбиновали, Милер је пронашао Горецку, који са 20 метара лијевом ногом смјешта лопту уз десну стативу.

Одбрана Леверкузена играла је веома лоше и у посљедњим тренуцима првог полувремена Бендеру је побјегао Гнабри, а Кимих га је дугом лоптом из задње линије пронашао усамљеног и Гнабри је лобовао Храдецког у 45. минуту за 1:3.

И у другом полувремену играло се отворено.

Бајерн је допустио Леверу да напада и чекао је своју прилику из контре.

У 66. минуту, Томас Милер уписује 20. асистенцију ове сезоне.

Послије изблокираног центаршута Комана, лопта стиже до Милера, који прецизним центаршутем проналази Левандовског и Пољак је главом закуцао лопту у мрежу.

До краја утакмице видјели смо још неколико солидних прилика и један гол.

Дијаби је покушао да лобује Нојера у 78. минуту, али је капитен Бајерна то сјајно одбранио.

Нојер се истакао и у 80. минуту, када је одбранио ударац Фоланда са ивице шеснаестерца.

Левер је ипак успио да постигне још један гол до краја.

Стријелац је био 17-годишњи Вирц, којем је то првенац у каријери, у четвртој професионалној утакмици.

Најмлађи играч икада у дресу Бајерна, затресао је мрежу у 88. минуту.(B92)