Бајернова "петарда" за недорасли Ајнтрахт

Агенције

Фудбалери Бајерна побjедио су Ајнтрахт из Франкфурта 5:2 (2:0) у утакмици 27. кола њемачке Бундеслиге.

Баварци су уписали осми узастопни тријумф, рачунајући сва такмичења и прије паузе, која их уопште није спутала да скрену са колосјека.

То је на својој кожи најбоље осјетио тим српских репрезентативаца Мијата Гаћиновића и Филипа Костића.

Бајерн је просто "прегазио" госте, иако се у једном тренутку чинило да је Ајнтрахт био близу сензације.

Послије 45 минута домаћин је имао сигурних два гола разлике преко Леона Горецке и Томаса Милера, одмах на старту другог дијела погодио је Роберт Левандовски и ништа није указивало на драму.

Ипак, у року од само три минута аустријски дефанзивац Мартин Хинтерегер погодио је два пута након два корнера и "удахнуо живот" Ајнтрахту.

Кратко је то трајало пошто је његов саиграч Желсон Фернандес све упропастио поклонивши лопту Алфонсу Дејвису, који тако нешто не прашта.

На све то Хинтерегер му је "помогао" пошто је у финишу постигао трапав аутогол за коначних 5:2.

На крају, Бајерн је задржао четири бода предности на првом мјесту у односу на Борусију из Дортмунда, док се Ајнтрахт није померио са 13. позиције.