Бајерн рутински до дупле круне

Г.С.

Фудбалери минхенског Бајерна освојили су Куп Њемачке, тријумфом над Леверкузеном резултатом 4:2.

Баварци су на тај начин стигли до 20. трофеја у овом такмичењу, али и до нове дупле круне, пренио је Б92.

Са друге стране, изабраници Питера Боса нису успјели да на неки начин спасу сезону.

Били су конкурентни само у првих неколико минута меча на Олимпијском стадиону у Берлину.

Бајерн је након неколико покушаја Левандовског, Горецке и Кимиха, дошао до вођства у 16. минуту.

Давид Алаба је преузео одговорност и са ивице шеснаестерца из слободно ударца савладао Лукаша Храдецког.

Само неколико минута касније, Баварци су могли да дуплирају предност. Ипак, Томас Милер није успио да случајно скрене лопту након шута Сержа Гнабрија.

Ипак, навијачи Леверкузена су могли да одахну само за тренутак, пошто је у 24. минуту на семафору писало 2:0.

Одличан пас Џошуе Кимиха користи Гнабри, који снажним и прецизним ударцем у даљи угао дуплира вођство.

До краја полувремена ритам је био нешто спорији, па су при резултату 2:0 за Бајерн, играчи отишли на петнаестоминутну паузу.

У 57. минуту Леверкузен је пропустио одличан контранапад, када је Воланд промашио читав “фудбал” из изгледне ситуације.

Казна је стигла само два минута касније, када је Роберт Левандовски постигао 50. гол у сезони.

И то на какав начин. Волеј из велике даљине је буквално пробио руке голмана Лукаша Храдецког.

Међутим, није се предавао Леверкузен и већ у 64. преко Свена Бендера смањио резултат.

У тим тренуцима изабраници Ханс-Дитера Флика су деловали мало погубљено, а Воланд и Хаверц то нису успјели да искористе.

До краја меча виђена су још два поготка.

Прво је у 89. Левандовски хладнокрвно реаговао и из непосредне близине “боцнуо” лопту преко Храдецког.

Ипак, у дубокој надокнади времена Кај Хаверц из пенала поставља коначних 2:4.