Бајерн и Барселона у четвртфиналу Лиге шампиона

Фудбалери Бајерна и Барселоне пласирали су се четвртфинале Лиге шампиона, пошто су синоћ елиминисали Челси, односно Наполи.

Баварци су послије побједе у првом мечу од 3:0, савладали Челси 4:1 и у Минхену головима Роберта Левандовског у (9. и 83. минут), Ивана Перишића (24. минут) и Корентина Толисија у 76. минуту, док је једини погодак за лондонски тим дао Тами Ејбрахам у 44. минуту.

Каталонци су без већих проблема елиминисали Наполи укупним резултатом 4:2, а меч на “Камп Ноу” завршен је са 3:1.

Стријелци су били Ленгле у 10. минуту, Меси (23. минут) и Суарез у надокнади првог полувремена, док је једини гол за Наполи постигао Инсиње са пенала (45+5).

Финални турнир Лиге шампиона одиграће се од 12. до 23. августа у Лисабону.

Парови четвртфинала: Лајпциг - Атлетико Мадрид, Аталанта - ПСЖ, Манчестер Сити - Лион и Бајерн - Барселона.