Атланта декласирала Финикс, Богдановић један од најрасположенијих

Атланта хокси у гостима су декласирали екипу Финикс санса 132:100, Богдан Богдановић је са 18 поена био међу расположеним играчима у свом тиму.

Aтланта је послије два пораза уписала јако важну побједу, која тиму оставља наду за 6. мјестом Источне конференције које директно води у плејоф.

"Јастребови" су до побједе стигли захваљујући другој и трећој четвртини у којима су у потпуности надиграли ривала.

Атланта је водила од првог минута утакмице, већ након неефективне прве четвртине у којој су се обе екипе мучиле са процентима шута гости су водили, додуше са три разлике иако су у једном тренутку имали и плус 10.

У другој дионици, екипа из Џорџије у потпуности је надиграла Финикс који није могао да уђе у ритам па је од 23 шута које је упутио ка кошу ривала убацио свега девет. Богдановићева екипа је на другој страни била јако расположена, убацили су 17 кошева из 25 покушаја и на полувријеме отишли са великих плус 21.

У наставку меча, виђен је исти сценарио, распуцана Атланта терорисала је Финикс и дошла до плус 35 пред почетак четврте дионице.

У посљедњој четвртини, која је играна протоколарно, тренер Хокса Нејт Мекмилан одмарао је битне кошаркаше и у "гербиџ тајму" дао прилику младим кошаркашима. На крају, рутинска побједа Атланте која је у једном моменту имала и плус 43.

За Атланту, Дежонте Мари је постигао 21 поен, Тре Јанг је додао дабл-дабл од 20 поена и 12 асистенција, док их је Богдановић пратио са 18 поена.

Финиксу су углед бранили Бриџис и Ејтон са 23, односно 20 поена, преноси РТС.