Завршено такмичење у другим фудбалским лигама РС: Подриње eкспрес у елити

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Подриња из Јање послије једне сезоне међу друголигашима враћају се у елиту Српске. Изабраници Сенада Хаџића у посљедњем колу Друге лиге РС, група исток као домаћини су савладали Пролетер из Дворова са 6:2 и задржали су бод предности у односу на Напредак из Доњег Шепка, који је на гостовању у Брчком побиједио Локомотиву са 4:2 и послао је међу трећелигаше.

У Јањи није добро кренуло по домаћина, јер су гости голом Милоша Дупора у 12. минуту повели са 1:0. Само два минута касније изједначио је Мухамед Сајтановић, а нову предност гостима у 27. минуту донио је Вања Секулић. Ипак до полувремена чета из Јање стигла је до преокрета погоцима Винка Ђурића у 34. и Сајтановића у 37. минуту. У наставку сусрета још три гола домаћина за убједљив тријумф и шампионско славље.

Напретку није много значила гостујућа побједа, а вриједи забиљежити и сусрет у Гацку у којем је домаћа Младост савладала брчанско Јединство са 5:0. Ништа ту не би било чудно да гости нису допутовали са само осам играча.

Из групе исток испадају: Раднички (Каракај), Локомотива (Брчко) и Рудар (Угљевик), а у нижи ранг још се сели Горица из Пучила, која је још на почетку сезоне иступила из такмичења. Нови чланови су: Леотар (Требиње), Дрина ХЕ (Вишеград) и Власеница, који су испали из Прве лиге РС, те шампион Треће лиге група исток Губер из Сребренице и првак Треће лиге група југ Вележ из Невесиња.

У групи запад шампион је био познат и прије посљедњег кола. То није сметало новим прволигашима, фудбалерима добојске Слоге да у градском дербију савладају као гости Жељезничар са 3:1. Серију голова отворио је први стријелац Лиге, 18-годишњи Јово Лукић, који је ново вођство "слогашима" донио на почетку другог полувремена. На стадиону Жељезничара одавно није био тако лијеп амбијент на трибинама, гдје се окупио рекордан број навијача оба клуба.

Из групе запад испадају: Борац (Козарска Дубица), Жупа (Милосавци) и Лијешће (Брод). Нови чланови су: Слобода (Мркоњић Град) и Слобода (Нови Град), који су испали из Прве лиге, те првак Треће лиге РС, група запад Жељезничар (Бањалука) и шампион Треће лиге РС, група центар Минерал (Бања Врућица).