Занимљива битка за прво мјесто у Другој лиги Српске, група запад: Настављена трка Слободе и Лакташа

БАЊАЛУКА - И послије десетог кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад Слобода и Лакташи наставили су мртву трку за прво мјесто, која ће се, чини се, водити до краја шампионата.

Мркоњићани су на стадиону “Луке” до побједе, над објективно далеко слабијим ривалом Борцем из Шамца, дошли у самом финишу сусрета. Да су гости однијели бод, не би било незаслужено, јер су се мркоњићкој публици представили као најквалитетнија екипа која је гостовала у досадашњем дијелу првенства. Слобода је повела у 26. минуту голом капитена Емилка Јанковића. Само два минута касније Шамчани су поготком младог центарфора Петра Марчете стигли до изједначења. У наставку сусрета потпуна доминација Мркоњићана, а највећи кривац зашто се мрежа није затресла је голман гостију Рајко Ђурић. У 82. минуту Синиша Радоја није успио да искористи пенал, али се за промашај искупио четири минута касније када је донио побједу Слободи.

Лакташи су са убједљивих 6:0 испратили србачку Слогу. Већ у другом минуту домаћин је водио 2:0 голом Горана Зеленике у првом и аутоголом Радана Зеленца у другом минуту. У првом дијелу Лакташани су још два пута погађали мрежу Српчана, а стријелци су били Никола Бабић и Зеленика. Висок тријумф у наставку сусрета потврдили су “резервисти” Алекса Радетић и Бојан Радић.

У групи исток Слога 2 из Горњег Црњелова наставила је да гази ривале, а овог пута жртва је била гатачка Младост, која се у Херцеговину вратила са шест голова у мрежи. Прво име сусрета био је Миливоје Лазић, који је три пута затресао мрежу Слободана Гузине.

Фамос је остао на четири бода иза лидера, а овог пута “мотористи” су до побједе на гостовању у Бродцу дошли са два играча мање. Фудбалери Јединства имали су предност послије првог дијела сусрета, али су у наставку сусрета Данел Блажић у 68. и ветеран Зоран Кокот у 90. минуту донијели побједу екипи из Источне Илиџе.