Вујановић подијелио пет црвених и 12 жутих

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Сусрет у Врањку између истоименог домаћина и Младости из Доње Слатине остаће упамћен једино по неспортском понашању играча оба клуба, које је главни судија Бојан Вујановић санкционисао са чак 12 жутих и пет црвених картона.

Домаћи су до минималне побједе стигли голом Александра Демоњића у 80. минуту, али се прије резултатске одлуке много тога ружног догађало на стадиону “Центар”. Критичан је био 40. минут, када је настала гужва у којој се није знало који играчи предњаче у вербалним и физичким испадима. Чини се да је у најтежој ситуацији тада био Вученовић, који је послије петоминутне бламаже играча оба тима показао пет жутих и три црвена картона. Остатак меча остаће упамћен по честим приговорима судијама, који су санкционисани. Све у свему, 90 минута који ће бити веома брзо заборављени, али који су бацили велику мрљу на друголигашки фудбал.

Иако су у првом полувремену два пута били у вођству, фудбалери србачке Слоге освојили су бод у окршају против јесењег првака Борца из Шамца, 2:2. Према приказаној игри, подјела плијена је најреалнији исход динамичног окршаја, у коме су стријелци били расположени само у првих 45 минута. У наставку меча најистакнутији појединац био је голман Шамчана Јовица Лакић, који је са неколико сигурних интервенција спријечио домаћина да се радује комплетном плијену.

Лидер Јединство из Жеравице и Љубић пружили су обострано офанзивну игру. Иако су у два наврата имали вођство, а у финишу сусрета двије колосалне шансе за голове, гости су се морали задовољити бодом, али им је и половичан учинак донио очување водеће позиције. Имали су и Прњаворчани неколико прилика пред голом гостију, а шут Александра Жишка у 63. минуту зауставила је пречка.

У групи исток водеће Јединство из Брчког је у градском дербију савладало Илићку 01 са 1:0, а стријелац гола вриједног три бода био је Цвијетин Павић у финишу утакмице. Најближи пратилац лидера, Леотар,  протутњао је кроз Дворове, гдје је савладао домаћи Пролетер са убједљивих 4:1.