Врањеш срушио Челик за нова три бода

nezavisne.com

Фудбалери Борца савладали су Челик у мечу 7. кола БХТ Премијер лиге БиХ с 3:1 и тако се задржали у самом врху бх. елите.

У врло занимљивој фудбалској представи Бањалучани су повели већ у 10. минуту преко Стојана Врањеша.

Прије тога “црвено-плави” су имали неколико сјајних прилика, али мрежа гостију се није тресла.

У јеку напада домаћина тим из Зенице долази до изједначења и то у 18. минуту преко Аидина Махмутовића. Погодак Челика није пореметио игру Борца који је наставио са нападима и у 21. минуту Бањалучани долазе до новог вођства, а стријелац је поново био Врањеш.

То је био и резултат првог полувремена иако је било неколико полуприлика на обје стране.

Борац је наставио са нападима и у другом полувремену, али је домаћина шокирао директан црвени картон Марка Јовановића у 63. минуту због тога што је лопту зауставио руком.

Од тада су гости имали лопту више у ногама, али нису успјели да направе праву шансу иако су имали играча више у пољу пола сата. Питање побједника ријесено је 10-ак минута прије краја меча када је Иван Црнов сјајно истрчао контру и матирао голмана гостију Бојана Павловића. Борац након ове побједе има 11 бодова и пети је на табели, а Челик остаје на девет бодова и осми је на табели.