У вјечитом дербију “Жељезничара” и “Сарајева” није било голова

Срна

БИЈЕЉИНА - Највећи дерби бх фудбала остављен је за крај првог прољећног 20. кола, двобој између “Жељезничар” и “Сарајева” на Грбавици који је завршен резултатом 0:0.

“Жељезничар” је постигао погодак у осамом минуту, преко Косорића, али је био офсајд, тако да гол није признат.

Да је тада виђен гол, вјероватно би меч добио другачији ток, али ако може да се процјени, “Жељо” је био нешто бољи у првом, “Сарајево” у другом полувремену, међутим преслабо је то било од два првопласирана тима на табели.

Био је ово 122. дуел сарајевских ривала у првенству, укупно 155. и ово је био чак 55. пут да је окршај “Жеље” и “Сарајева” завршен неријешеним резултатом, док су “плави” за нијансу успјешнији, ако се гледа укупан скор, пошто имају 42 побједе, три више од ривала са Кошева.

Премијер лига БиХ - 20. коло: “Жељезничар” - “Сарајево” 0:0, “Радник” - “Вележ” 0:0, “Борац” - “Олимпик” 2:0, “Зрињски” - “Крупа” 1:0, “Младост ДК” - “Широки Бријег” 0:1, “Слобода” - “Тузла сити” 0:2.

Табела: “Сарајево” 46, “Жељезничар” и “Широки Бријег” по 37, “Борац” и “Зрињски” по 35, “Вележ” 34, “Тузла сити” 30, “Слобода” 22, “Младост ДК” 19, “Радник” 16, “Крупа” и “Олимпик” по 13.