Стојнић: Двије грешке скупо су нас коштале

Милан Зубовић

КРУПА НА ВРБАСУ - Послије гостујућег тријумфа над Жељезничарем у прошлом колу фудбалери Крупе нису успјели да приреде ново изненађење и на свом терену поражени су од Зрињског резултатом 0:3 у деветом колу Премијер лиге БиХ.

Био је то први пораз тренера Крупљана Велимира Стојнића на другом мечу који је водио, а Мостарци су коначно дошли до првог гостујућег тријумфа ове сезоне и до сада су донијели само један и то са меча против Широког Бријега. Зрињски је за уводних 18 минута постигао половину голова које је дао на претходних шест првенствених мечева. Послије овог неуспјеха Крупа је остала при дну табеле и чека је велика борба за опстанак у повратничкој сезони.

- Двије индивидуалне, катастрофалне грешке коштале су нас пораза. Билбији није било потребно много простора да постигне гол, док смо ми затим остали без играча, што се много одразило на нашу игру и нисмо имали правог шпица. Рекао сам играчима на полувремену да играју као на тренингу, али је Зрињски био бољи. Дефинитивно нас чека много посла у наставку сезоне - рекао је Стојнић.

Послије уводног испитивања снага домаћи су први запријетили и то у осмом минуту посредством Стефана Николића који је одлично шутирао са 23 метра, а лопта се од пречке одбила у гол-аут. Само шест минута касније гости су повели. Акцију је започео Милош Филиповић који је центрирао са десне стране, да би лопту избио Милош Каришик па је на њу натрчао Дамир Зломислић и са неких 20 метара снажно шутирао и савладао Василија Колака. Четири минута касније Милош Симоновић изгубио је лопту у дуелу са Огњеном Тодоровићем који је центрирао са лијеве стране, а лопту у мрежу спретно је спремио Немања Билбија. Нови велики ударац Крупа је добила у 25. минуту, када је Николићу показан црвени картон. Он је био у дуелу са играчем Зрињског који га је нехотично ударио по лицу, а судија Харис Каљанац није свирао прекршај, па је нападач Крупе приговорио арбитру, након чега му је овај показао пут у свлачионицу.

Прву шансу у другом полувремену имали су домаћи посредством Николе Дујаковића који је лоше шутирао са 16 метара у 54. минуту након повратне лопте. Мало је недостајало да се Иван Енин упише у стријелце само два  минута након уласка у игру, али није добро захватио лопту у изгледној позицији. На 3:0 повисио је Динко Треботић у 68. минуту који је испратио акцију Марија Тичиновића и Филиповића па му није било тешко да главом са два метра пошаље лопту у мрежу. Енин је био у одличној прилици и у 74. минуту, да би Колак добро интервенисао.

Одличну прилику да смањи предност гостију имао је Марко Голубовић у 80. минуту послије додавања Каришика, али је лопта након његовог шута отишла покрај стативе и до краја меча није било изгледних прилика.

Занимљиво је да је судија замијенио три лопте јер ниједна од њих није била прописно надувана.