Спуштена завјеса на обје групе Друге лиге Републике Српске: Шампиони у виши ранг испраћени поразима

Дарко Пашагић
Спуштена завјеса на обје групе Друге лиге Републике Српске: Шампиони у виши ранг испраћени поразима

БАЊАЛУКА - Оба будућа прволигаша, Омарска и Будућност из Пилице, изгубили су у посљедњем колу друголигашког такмичења и тако су у виши ранг, у којем ће играти први пут у клупској историји, испраћени поразима.

Омарска је у групи запад доживјела пораз на гостовању у Жеравици, гдје је домаће Јединство славило са 2:1, док је Будућност из Пилице била неуспјешна у Брчком, гдје је Илићка 01 славила са 3:0. Међутим, ови порази никако не могу умањити успјехе ових двију екипа, које су сасвим заслужено освојиле шампионске титуле и од наредне сезоне играће у Првој лиги Републике Српске.

И прије посљедњег кола се знало да се из групе запад нико неће селити у нижи ранг (једино Младост из Доње Слатине, која је на полусезони одустала од такмичења), док за сада у групи исток једино међу трећелигаше иде Братство из Братунца. Могуће је да ће у нижи ранг и Стакорина из Чајнича, али се чека да се види расплет око Крупе, јер је још нејасно да ли ће бивши премијерлигаш наредне сезоне бити прволигаш или ће морати у најнижи ранг такмичења. Уколико се деси ова друга опција, лако се може догодити да Стакорина и наредне сезоне игра међу друголигашима.

Лига за првака (З)

1. Омарска 21      15      3        3        62:27 48

2. Слобода (МГ) 21      12      3        6        51:26 39

3. Прогрес 21      12      1        8        55:47 37

4. Јединство (Ж)  21      10      3        8        42:41 33

5. Борац (Ш)       21      9        5        7        42:37 32

6. Челинац 20      7        4        9        27:31 25

7. Дубраве 21      7        4        10      26:42 25

***

Лига за првака (И)

1. Будућност (П) 25      17      1        7        51:31 52

2. Фамос    25      12      8        5        37:15 46

3. Гласинац 2011 25      12      4        9        46:36 40

4. Власеница       25      12      3        10      48:27 39

5. Губер     25      11      5        9        29:33 38

5. Илићка 01       25      11      4        10      38:47 37

7. Дрина ХЕ        25      10      4        11      40:46 34

8. Милићи  25      10      2        13      38:45 32

****

Лига за опстанак (И)

1. Романија          25      11      4        10      56:51 37

2. Јединство (БР) 25      10      4        11      41:36 34

3. Вележ (Н)        25      10      4        11      36:35 34

4. Младост (Г)     25      10      4        11      36:39 34

5. Младост (Р)     25      9        5        11      26:32 32

6. Пролетер (Д)   25      9        2        14      40:48 29

7. Стакорина       25      7        7        11      26:41 25

8. Братство (Б)    25      7        2        16      31:57 23

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана