Реми Радника и Жеље, Звијезда тоне

Д.Р.

БИЈЕЉИНА - Фудбалери Радника и Железничара ремизирали су (0:0), док је Звијезда 09 изгубила од Вележа у Мостару (0:2) на отварању другог дијела Премијер лиге БиХ.

Утакмица у Бијељини уз сутрашњи меч Широког и Борца била је и дерби 20. рунде, али екипе то нису оправдали на терену. Виђено је тек неколико опасних напада са обје стране и врло мало изгледније прилика. Домаћи су у већем дијелу меча имали иницијативу и најбољу прилику у првих 45 минута коју је пропустио Владимир Брадоњић.

Млади офанзивац је због повреде остао у свлачионици на полувремену што може да забрине Славка Петровића с обзиром да је он у овом тренутку можда и кључни играч “плавих”. Радник је и у добром дијелу другог полувремена имао контролу над утакмицом, али није успио да поентира, баш као ни гости који су се пробудили тек у финишу. Тренер Жељезничара Амар Осим зарадио је искључење у финишу првог дијела па није сједио на клупи у наставку.

И онако мале шансе за опстанак Звијезда је умањила у Мостару гдје је Вележ био надмоћан и пред добро испуњеним трибинама стадиона “Врапчићи” славио головима Врандаа и Едија Вебовића.

Премијер лига, 20. коло: Вележ - Звијезда 09 2:0 (Брандао 21, Вехабовић 58), Радник - Жељезничар 0:0, Сарајево - Тузла сити (17.30). Сутра: Челик - Зрињски (14.30), Слобода - Младост (14.30), Широки Бријег - Борац (17.30). Пласман: Жељезничар 36, Сарајево (-1) 36, Борац (-1) 35, Тузла сити (-1) 34, Зрињски (-1) 31, Радник 30, Вележ 28, Широки Бријег (-1) 27, Младост ДК (-1) 17, Слобода (-1) 17, Челик (-1) 16, Звијезда 09 8.