Рапсодија трнске Слоге на старту друголигашке сезоне

БАЊАЛУКА - Фудбалери трнске Слоге на најбољи могући начин отворили су сезону у Другој лиги Републике Српске, група Запад пошто су у првом колу на свом терену савладали Укрину из Чечаве са 9:1.

Изабраници Бранислава Симиџије већ послије 19. минута игре имали су предност од 4:0, а на овом мечу поново је заблистао најбољи стријелац Трњана из прошле сезоне Дориан Курузовић, који је постигао хет-трик.

Фудбалери Црног Врха дебитовали су у друголигашкој конкуренцији Републике Српске ремијем на домаћем терену у Јаружанима против србачке Слоге 1:1. Повели су гости поготком Горана Зеленца у 19. минуту, а у 40. резултат је изједначио Дејан Татић и донио свом тиму историјски бод.

Доскорашњи прволигаш Борац из Козарске Дубице остварио је убједљиву побједу на гостовању у Дубравама, гдје је истоименог домаћина савладао са 4:1. Јунак побједе Дубичана, којима је циљ повратак међу прволигаше био је двоструки стријелац "резервиста" Стефан Благојевић.

Успјешну сезону најавили су и фудбалери Брда, који су на стадиону "Ведро поље" у Хамбаринама побиједили Полет 1926 из Брода са 5:0, а најбољи актер сусрета био је двоструки стријелац Данило Куриџа.

До гостујућих бодова дошли су и играчи Јединства из Жеравице, који су у Челинцу савладали истоименог домаћина са 2:0. У овој групи одиграно је седам утакмица, а одгођен је сусрет у Приједору између ФСА Приједор и бањалучког БСК-а.

Фудбалери Гласинца савладали су на старту нове сезоне Друге лиге Републике Српске група Исток у гостима Власеницу са 3:1. Власеничани су пред почетак сезоне најављивали напад на титулу првака и повратак у прволигашко друштво, али чета Огњена Крешталице их је надмудрила и остварила гостујући тријумф у првом колу нове сезоне. У екипи из Сокоца блистао је двоструки стријелац Неђо Шука.

Убједљив тријумф на свом терену забиљежили су играчи Јединства из Бродца, који су савладали рогатичку Младост са 4:0. Већ у другом минуту Владан Томић је погодио за 1:0. На 2:0 повисио је у 37. минуту Владимир Шикуљак. У 43. минуту пенал је реализовао Жељко Крсмановић и донио домаћину предност од 3:0, а коначан резултат поставио је играч-тренер Дејан Вучић у 83. минуту утакмице.

Фудбалери Пролетера из Дворова освојили су бод на гостовању код доскорашњег прволигаша Будућности из Пилице играјући 2:2, а побједу на 90. рођендан забиљежио је Вележ из Невесиња, који је пред својим навијачима савладао Стакорину из Чајнича са 3:1. И у овој групи није играно комплетно прво коло, а одгођени су сусрети у Билећи између Херцеговца  и Губера из Сребренице, те у Брчком између Илићке 01 и вишеградске Дрине ХЕ.

*****

ПРОГРЕС            2 (0)

ПРОЛЕТЕР (Т)   0 (0)

Стријелци: 1:0 М. Будић у 72, 2:0 Верић у 88. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 100.

Судија: Драган Жарић (Котор Варош) 6,5.

Жути картони: П. Будић, М. Будић (Прогрес), Махмутовић (Пролетер, Теслић).

Играч утакмице: Миљан Будић (Прогрес) 7.

ПРОГРЕС: Бекић 6,5, Стојановић 6,5, Радосавац 6,5, Ђурановић 6,5, Вујанчевић 6,5, Гламочић 6,5 (од 69. минута Вучић -), Верић 7, М. Будић 7, П. Будић 6,5, Дукић 6,5, Никић 6,5 (од 69. минута Видовић -). Тренер: Владимир Поповић.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Кесић 6, Лале 6, Јотановић 6, Маркуљевић 6, Копања 6, Симуновић 6, Пејичић 6, Јанковић 6, Николић 6, Савић 6 (од 70. минута Стојановић -), Махмутовић 6. Тренер: Далибор Игњић.

***

ЦРНИ ВРХ          1 (1)

СЛОГА (С)          1 (1)

Стријелци: 0:1 Г. Зеленац у 19, 1:1 Татић у 40. минуту.

Стадион: Црног Врха у Јаружанима.

Судија: Мишо Мачкић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Субић (Црни Врх), Г. Зеленац, В. Њежић, тренер Вујић, Зукановић, Р. Зеленац (Слога, Србац).

Играч утакмице: Горан Зеленац (Слога, Србац) 7.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 6,5, Рогић 6,5 (од 62. минута Милаковић -), Аулић 6,5, Савичић 6,5, Дамјанић 6,5, Субић 6,5, Вукосављевић 6,5 (од 89. минута Брдан -), Ђукановић 6,5 (од 62. минута Грујић -), Софтић 6,5, Татић 7 (од 73. минута Цвијетић -), Гајић 6,5 (од 89. минута Станковић). Тренер: Драган Вукша.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6,5, Зукановић 6,5, Шервел 6,5 (од 78. минута Вукић -), Н. Вајукић 6,5, Цвијетић 6,5 (од 46. минута Новаковић 6,5), В. Њежић 6,5, Карамехић 6,5, Лолић 6,5 (од 90. минута Д. Вајукић -), Ремић 6,5, Р. Зеленац 6,5, Г. Зеленац 7. Тренер: Славко Вујић.

***

ДУБРАВЕ  1 (0)

БОРАЦ (КД)       4 (1)

Стријелци: 0:1 Бунић у 22, 1:1 Демо у 53, 1:2 Благојевић у 60, 1:3 Јаћимовић у 67, 1:4 Благојевић у 70.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5,

Жути картони: Демо, Б. Кисин, Шакић, Сањицки (Дубраве), Шкарић, М. Ковачевић, И. Ковачевић (Борац, Козарска Дубица).

Играч утакмице: Стефан Благојевић (Борац, Козарска Дубица) 7,5.

ДУБРАВЕ: Васић 5,5, Томичић 5,5 (од 79. минута Пузић -), Сањицки 5,5, Лукајић 5,5, Квргић 5,5 (од 46. минута Шакић 5,5), Грујић 5,5, Демо 6, Поповић 5,5, Љепојевић - (од 21. минута Д. Кисин 5,5), Б. Кисин 5,5 (од 68. минута Чехајић -), Малбашић 5,5 (од 79. Лизало -). Тренер: Синиша Ђукић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 6,5, Шкарић 6,5, Јанковић 6,5, М. Ковачевић 6,5, Буразор 6,5 (од 46. минута Зец 6,5), Бунић 7 (од 58. минута Благојевић 7,5), Гаврић 6,5, Јаћимовић 7 (од 77. минута Лончар -), И. Ковачевић 6,5, Пекић 6,5, Пралица 6,5. Тренер: Раде Дрвеница.

***

БРДО                   5 (2)

ПОЛЕТ 1926       0 (0)

Стријелци: 1:0 Мијић у 10, 2:0 Исаковић у 12, 3:0 Куриџа у 61, 4:0 Карајица у 79, 5:0 Куриџа у 82. минуту.

Стадион: "Ведро поље" у Хамбаринама.

Гледалаца: 200.

Судија: Владимир Анчић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: Куриџа, Харамбашић (Брдо), П. Бардак, М. Грозданић, Лекић, С. Грозданић (Полет 1926).

Играч утакмице: Данило Куриџа (Брдо) 8.

БРДО: Бабић -, Харамбашић 7, Каруповић 7, Миљевић 7, Исаковић 7,5 (од 57. минута Кадирић -), Миодраговић 7 (од 57. минута Вујатовић 7), Саџак 7 (од 69. минута Карајица -), Мијић 7,5, Куриџа 8 (од 82. минута Војниковић -), Бундало 7, Дедић 7. Тренер: Горан Кецман.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 5, С. Бардак 5, М. Грозданић 5 (од 42. минута Ђорђевић 5), Петрић 5,5, Ђекановић 5, Миловац 5, Милошевић 5, С. Грозданић 5, Миличић 5 (од 69. минута Теодосић -), Лекић 5, П. Бардак 5. Тренер: Дејан Пијетловић.

***

ЧЕЛИНАЦ          0 (0)

ЈЕДИНСТВО (Ж)         2 (1)

Стријелци: 0:1 Аљетић у 34, 0:2 Плавањац у 71. минуту.

Стадион: Спортски центар у Челинцу.

Гледалаца: 50.

Судија: Предраг Ерлетић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Рађеновић, Кутић, Босанчић, Матерић (Челинац), Аљетић, О. (3) Петровић, Плавањац (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Борис Аљетић (Јединство, Жеравица) 7.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 6, Рађеновић 6 (од 55. минута Амиџић 6), Матерић 6, Дубравац 6, Кузмановић 6, Томић 6, Шиканић 6 (од 80. минута Субић -), Бабић 6, Рајилић 6 (од 73. минута Кнежевић -), Босанчић 6, Бајић 6 (од 55. минута Кутић 6). Тренер: Борислав Врховац.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 6,5, О. (3) Петровић 6,5 (од 85. минута Вранић-Будимовић -), Ђогић 6,5, Ђ. Нишић 6,5 (од 88. минута Н. Петровић), Плавањац 7 (од 73. минута Будимовић -), Л. Нишић 6,5, Петковић 6,5, Кнежевић 6,5, О. (15) Петровић 6,5, Аљетић 7, Кнежић 6,5. Тренер: Велимир Стојнић.

***

БОРАЦ (Ш)         1 (0)

ГОРИЦА    0 (0)

Стријелац: 1:0 Марчета у 68. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Дујмушић, Бијелић, Илић, Мајић, Максимовић, тренер Дринић, Мићић, Маслић (Борац, Шамац), Халаба, Сакан (Горица).

Играч утакмице: Петар Марчета (Борац, Шамац) 7.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Нишић 6.5 (од 60. минута Марчета 7), Јаћимовић 6,5, Бијелић 6,5, Дујмушић 6,5 (од 68. минута Лазић -), Илић 6,5 (од 87. минута Арсенић -), Благојевић 6,5, Аџић 6,5 (од 60. минута Сјенчић 6,5), Мићић 6,5, Мајић 6,5, Максимовић 6,5. Тренер: Мирослав Дринић.

ГОРИЦА: Илић 6, К. Лацић 6 (од 46. минута Т. Лацић 6), Халаба 6, Митрић 6, Сакан 6,5, Перак 6, Р. Јовић 6,5, Џанан 6 (од 75. минута Проле -), Пастир (од 68. минута Д. Богосављевић), С. Богосављевић 6, М. Јовић 6,5. Тренер: Душко Сакан.

****

СЛОГА (Т) 9 (6)

УКРИНА   1 (0)

Стријелци: 1:0 Курузовић у 11, 2:0 Станковић из пенала у 13, 3:0 Курузовић из пенала у 17, 4:0 Ни. Јокановић у 19, 5:0 Гаћеша у 41, 6:0 Кукић у 42, 7:0 Кукић у 54, 8:0 Курузовић у 60, 8:1 Радоја у 66, 9:1 Милиновић у 70. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 60.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Божић, Телић (Слога), Нинковић, Живковић (Укрина).

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн) 8,5.

СЛОГА (ТРН): Гашић 7, Марјановић 7 (од 46. минута Аћимовић 7), Јаворац 7, Станковић 7,5 (од 60. минута Милиновић 7), Курузовић 8,5, Ни. Јокановић 7,5 (од 46. минута Грозданић 7), Вуковић 7, Телић 7, Божић 7 (од 46. минута Ивић 7), Гаћеша 7,5 (од 46. минута Бабић 7), Кукић 8. Тренер: Бранислав Симиџија.

УКРИНА: Нинковић 5, Живковић 5, Д. Продић 5, Хаџикадунић 5, Стојковић 5, Павловић 5, Зеленковић 5, Југовић 5 (од 57. минута Босић 5), Радоја 5,5, Г. Квржић 5, Вучић 5. Тренер: Миливоје Видовић.

***

ВЕЛЕЖ (Н)         3 (0)

СТАКОРИНА     1 (1)

Стријелци: 0:1 Вучетић (аутогол) у 35, 1:1 С. Продановић у 53, 2:1 Петковић у 55, 3:1 Г. Продановић у 60. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Судија: Младен Поповић (Источно Сарајево) 6,5.

Жути картон: Старовлах (Стакорина).

Играч утакмице: Горан Продановић (Вележ, Невесиње) 7,5.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6,5, Јеремић 6,5, Окука 6,5 (од 76. минута Радојичић -), Вучетић 6 (од 46. минута Вукосав 6,5), Петковић 7, Гутић 6,5 (од 76. минута Милошевић -), Г. Продановић 7,5, Радовић 7, Кљакић 7, Вујичић 6,5 (од 46. минута Шаренац 6,5), С. Продановић 7,5 (од 64. минута Андријашевић -). Тренер: Мијат Мишељић.

СТАКОРИНА: Бојановић 6, Стјепановић 6 (од 46. минута Тодоровић 6), Шупић 6, Марковић 6, Тошић 6, Тадић 6, Кајевић 6, Симовић 6, Миловановић - (од 22. минута Старовлах 6), Нешковић 6, Мрдак 6. Тренер: Мирослав Фуртула.

***

ЈЕДИНСТВО (БР)        4 (3)

МЛАДОСТ (Р)    0 (0)

Стријелци: 1:0 Томић у 2, 2:0 Шикуљак у 37, 3:0 Крсмановић из пенала у 43, 4:0 Вучић у 83. минуту.

Стадион: Јединства

Гледалаца: 30.

Судија: Чедомир Милошевић (Зворник) 6,5.

Играч утакмице: Владан Томић (Јединство, Бродац) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић -, Лукић 7, Стевановић 7, Јевђеновић 7, Шикуљак 7,5 (од 51. минута Митровић 7), Томић 7,5, Ружичић 7 (од 51. минута Бој. Мандић 7), Вучић 7,5, Ђукић 7, Крсмановић 7,5, Благић 7,5 (од 51. минута Бош. Мандић 7). Тренер: Дејан Вучић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Д. Којић 5 (од 80. минута Орашанин -), Божовић 5, Нешковић 5, Павловић 5, Б. Маријановић 5, Л. Којић 5 (од 46. минута Балчаковић 5), Шаренац 5, В. Маријановић 5, Фуртула 5, Нерић 5, Николић 5 (од 64. минута Михајловић -). Тренер: Ненад Соколовић.

***

РУДАР 1925       2 (1)

РОМАНИЈА        2 (1)

Стријелци: 1:0 Јелић у 22, 1:1 Симанић у 43, 2:1 Тодоровић у 59, 2:2 Јовановић у 66. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Јелић, Бумбић, Цвијић (Рудар 1925), Елек, Короман, Симанић, Маљукан, Благојевић, тренер Цицовић, Ступар (Романија).

Играч утакмице: Ђорђе Јовановић (Романија) 7.

РУДАР 1925: Ђокић 6,5, Бумбић 6,5, Ј. Божић 6,5, Томић 6,5, Стевановић 6,5, Ж. Божић 6,5, Давидовић 6,5, Марковић 6,5, Јелић 7 (од 70. минута Пурић -), Тодоровић 7, Арсеновић 6,5 (од 62. минута Цвијић -). Тренер: Горан Љубојевић.

РОМАНИЈА: Јокић 6,5, Јовановић 7 (од 82. минута Баричанин -), Чворо 6,5, Маљукан 6,5 (од 76. минута Маљукан -), Тробок 6,5, Симанић 7, Лукић 6,5, Короман 7, Пандуревић 6,5 (од 56. минута Лазић 6,5), Елек 6,5, Благојевић 6,5, Тренер: Раде Цицовић.

***

БУДУЋНОСТ (П)         2 (0)

ПРОЛЕТЕР (Д)   2 (1)

Стријелци: 0:1 Секулић у 14, 1:1 Јовичић у 59, 2:1 Лазаревић из пенала у 68, 2:2 Лакић у 81. минуту

Стадион: "Пилица" у Пилици.

Судија: Немања Јовичић (Источни Стари Град) 6,5.

Жути картони: П. Радић (Будућност, Пилица), Н. Ракић, Буњевац, тренер Матић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Јован Лакић (Пролетер, Дворови) 7.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6,5, Вуковић 6,5 (од 85. минута Кулић -), Михајловић 6,5, П. Радић 6,5, Марковић 6,5, Јовичић 7, Лукић 6,5, Лазаревић 7, Радовановић 6,5, Миловановић 6,5 (од 80. минута Јосиповић -), Крезовић 6,5. Тренер: Далибор Крезовић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 6,5, Секулић 7, Буњевац 6,5 (од 46. минута Матијевић 6,5), Мркајић 6,5, Н. Ракић 6,5 (од 73. минута Васић -), Арнаутовић 6,5, С. Ракић 6,5, Барјактаревић 6,5 (од 69. минута Васиљевић -), Госпавић 6,5, Јовановић 6,5 (од 89. минута Матовић -), Лакић 7. Тренер: Драган Матић.

Судија: Владимир Бујак (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Мастиловић, Кандић, Лучић (Младост, Гацко), Делибајрић, Јовановић, Новаковић, Мелезановић (Подриње, Тршић).

Играч утакмице: Јован Мастиловић (Младост, Гацко) 7.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Матковић 6,5, Авдаловић 6,5, Мрковић 6,5, Кандић 6,5 (од 46. минута Лучић 6,5), Горановић 6,5 (од 90. минута Шаренац -), Николић 6,5, Зечевић 6,5, Пушара 6,5, Дракул 6,5, Мастиловић 7, Тепавчевић 6,5. Тренер: Велибор Васиљевић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): Лукић 6,5, Тешић 6, Делибајрић 6 (од 71. минута Аћимовић -), Танацковић 6,  Новаковић 6 (од 85. минута Андрић -), Лазаревић 6, Аћимовић 6, Дафиновић 6 (од 69. минута Мелезановић -), Крајшумовић 6, Симић 6, Јовановић 6.  Бранислав Максимовић.

***

ВЛАСЕНИЦА              1 (1)

ГЛАСИНАЦ 1936        3 (2)

Стријелци: 0:1 Шука у 3, 0:2 Шука из пенала у 8, 1:2 Рајак у 37, 1:3 Шкобо у 90. минуту.

Стадион: Градски у Власеници.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Мајсторовић, Митровић, М. Ковачевић, Мијатовић, Н. Ковачевић, Јовановић (Власеница), Деурић, А. Пејановић, Ми. Вујичић, Лиздек (Гласинац 1936).

Играч утакмице: Неђо Шука (Гласинац 1936) 8.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 5,5, Рајак 6,5 (од 63. минута Ерделић -), М. Ковачевић 5,5, Н. Ковачевић 5,5, Петровић 5,5, Фехратовић 5,5 (од 80. минута Јовановић -), Матић 5,5, Зекић 5,5, Мајсторовић 5,5, Митровић 5,5, Томић - (од 23. минута Мијатовић 5,5). Тренер: Павле Голијан.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 7, М. Пејановић 7, Деурић 7, Радоња 7 (од 54. минута Гладанац -), Шкобо 7,5, Шука 8 (од 90+2. минута Беатовић -), Лиздек 7, Ми. Вујичић 7, Лончаревић 7, Жугић 7, А. Пејановић 7 (од 90. минута Ј. Вуковић -). Тренер: Огњен Крешталица.