Прва лига Републике Српске: Крупа прошла и Дервенту

БАЊАЛУКА - Фудбалери водеће Крупе у дербију 11. кола Прве лиге Републике Српске савладали су као гости Текстилац у Дервенти са 2:0 и тако су увећали предност на табели у односу на најближе пратиоце на пет бодова.

Изабраници Владимира Илића у наставку сусрета сломили отпор "кројача" и головима Александра Петровића у 62. и "резервисте" Алена Нухановића у 86. минуту стигли до девете побједе у шампионату Српске.

Послије четири узастопне побједе, а онда и пораза у дербију прошлог кола против Крупе Лакташи су наставили успјешан низ. Савладали су лакше него што се очекивало Омарску са 2:0. Читав посао завршен је у првом дијелу сусрета. Већ у деветом минуту Огњен Шкорић је довео домаће до предности, а побједу је у 42. минуту потврдио Давид Вуковић.

Један од фаворита за освајање титуле, Звијезда 09 доживјела је пораз на бањалучком "Предграђу" од Жељезничар Спорт тима 0:1. Посао домаћину олакшао је голман тима из Етно-села "Станишићи" Тарик Абдулаховић, који је у 44. минуту због прекршаја изван казненог простора морао ван игре. У трећем минуту судијске надокнаде првог дијела сусрета Ђорђе Ђогић је из слободног ударца постигао једини погодак на сусрету.

Фудбалери Рудар Приједора неочекивано су на свом терену поражени од Слободе из Мркоњић Града са 0:3. Већ у седмом минуту хладан туш за домаћина чија се мрежа затресла послије прецизног ударца Владе Копривице.

Послије тога домаћи су опсједали гол Мркоњићана, који су у 69. минуту преко Илије Даниловића удвостручили предност, а у судијској надокнади голом Огњена Солдата стигли до великих 3:0.

У Источној Илиџи Фамос и Омарска играли су неријешено 1:1. Изабраници Владимира Дрињака су од самог почетка сусрета кренули офанзивно према голу Омарске, чији су се фудбалери искључиво оријентисали на контранападе. Из такве једне акције чета Златка Јелисавца дошла је до предности у 30. минуту, а стријелац је био Огњен Јаћимовић. "Мотористима" је послије тога требало много времена да се врате у игру и тек у 66. минуту стигла су изједначења. Стријелац је био "резервиста" Аднан Вранешић, који је неколико тренутака раније ушао у игру замијенивши Данела Блажића. Фамос је од 75. минута играо са фудбалером мање на терену и није успио да сломи жилави отпор гостију, тако да је остало неријешено 1:1.

Резултати и стријелци 11. кола Прве фудбалске лиге Републике Српске: Лакташи - Славија 2:0 (Шкорић 9, Вуковић 42), Текстилац - Крупа 0:2 (Петровић 62, Нухановић 86), Фамос - Омарска 1:1 (Вранешић 66 - Јаћимовић 30), Љубић - Слобода (НГ) 0:1 (Алић 63), Дрина (З) - Подриње (Ј) 2:1 (Ћулум 79, Благојевић 90+3 - Божић 53), Жељезничар Спорт тим - Звијезда 09 1:0 (Ђогић 45+3), Рудар Приједор - Слобода (МГ) 0:3 (Копривица 7, Даниловић 69, Солдат 90+5). Сутјеска - Козара ... , Радник - Алфа Модрича .... .