Премијер лига БиХ: Шампион “погуран” кроз Тијесно

Дејан Марић

КРУПА НА ВРБАСУ - Фудбалери Крупе повратак у Премијер лигу БиХ памтиће по поразу од шампиона Сарајева (0:2), који је у кањону Тијесно имао и вјетар у леђа.

Наиме, оба поготка гостију била су и више него дискутабилна, а “кумовао” им је главни судија Матео Муса.

Играо се 58. минут када арбитар из Читлука дуел Крсте Велкоског и Николе Мандића није окарактерисао као фаул, иако је адут Сарајева у скоку одгурнуо ривала. Мандић је потом у паду ударио лопту и послао је у сопствену мрежу.

Још више негодовања домаћих изазвала је ситуација из 70. минута. Муса је процијенио да је Игор Макитан играо руком у свом казненом простору, међутим, успорени снимак је показао да није. То, пак, није спријечило судију да покаже на “креч”, а Макитану други жути картон и пут у свлачионицу. Одговорност је преузео Бењамин Татар и погодио за 2:0.

Са два гола вишка и бројчаном предношћу на терену, фаворит је рутински привео крају меч о којем ће се, без сумње, још причати.

Овом треба додати да је утакмица у кањону Тијесно почела церемонијом додјеле медаља и пехара Крупи за шампионску титулу у Првој лиги Републике Српске.