Посљедња утакмица 16. кола Премијер лиге завршена без побједника: Реми који никоме не одговара

Синиша Котараш

БИЈЕЉИНА - Дерби зачеља Премијер лиге који су у Бијељини одиграли домаћи Радник и Крупа завршен је без побједника, 1:1, али много ближе пуном поготку били су гости из кањона Врбаса који су имали много више од игре, пропустили неколико изванредних прилика, а на крају, у самом финишу, погодили прво стативу (Стојан Максимовић), а онда и пречку (Бојан Пузигаћа).

Овако, ни из 13. покушаја фудбалери Крупе нису успјели да савладају екипу Радника, па је забиљежен већ једанаести неријешени исход у сударима ова два клуба.

Што се тиче саме утакмице, првих петнаестак минута протекло је у обостраном испитивању снага уз нешто ангажованију игру Радника који је у том периоду имао двије полуприлике испред гола Тарика Абдулаховића. А онда је у 17. минуту Никола Попара био неопрезан на својој половини, прикрао му се Никола Дујаковић, одузео лопту, повукао је корак-два и топовским шутем по земљи са двадесетак метара погодио доњи лијеви угао гола Далибора Козића.

У наставку је виђена игра без већих узбуђења у првих двадесетак минута. А онда је дошло до нагуравања на половини Радника које је завршено црвеним картонима за Дејана Кораксића са једне, те Миладина Филиповића са друге стране. То као да је био знак да оба ривала почну са много бољом игром, да би у 78. минуту Владимир Брадоњић сјајно искористио једну неопрезност у одбрани гостију и резантним приземним ударцем донио свом тиму изједначење. Пет минута касније и Никола Попара добија црвени картон па је финиш протекао у силним нападима Крупљана који су на све начине покушавали да остваре тријумф.

- Била нам је ово једна од најбољих утакмица ове полусезоне иако смо у Бијељину допутовали осјетно ослабљени. Сви они који су добили прилику дали су све од себе за што бољи резултат и велика је штета што у овом мечу нисмо славили. Били смо много ближи побједи али нам је недостајало концентрације у завршници, као и одређена доза спортске среће. Комплетан стручни штаб је поносан на оно што су наши играчи приказали јер нам оваква игра враћа вјеру у опстанак - рекао је тренер Крупе Синиша Мркобрада.