Ништа од Борчеве шесте побједе у низу

Синиша Котараш

КАКАЊ - Фудбалери Борца нису успјели да наставе серију побједа па су, умјесто шестог узастопног тријумфа, донијели бод са гостовања у Добоју код Какња, гдје су против домаће Младости одиграли 1:1.

Имали су Бањалучани све у својим рукама, поготово у првом полувремену када су били увелико бољи ривал.

Истина, прву прилику имао је домаћин већ у шестом минуту, када је јак шут Анеса Вазде са 18 метара уз мале потешкоће зауставио Младен Лучић.Након тога Борац преузима иницијативу, константно је пред шеснаестерцем Младости, што је у 27. минуту напокон крунисао.

Са ивице шеснаестерца Зоран Милутиновић је јако шутирао, лопта на путу ка голу погађа у руку капитена домаћина Кенана Хорића и за судију Матеа Мусу био је то једанаестерац. Сигуран реализатор био је капитен Бањалучана Стојан Врањеш којем је ово био 11. овосезонски погодак.

До краја полувремена Бањалучани су створили још неколико прилика, али промјене резултата није било. У 67. минуту виђена је прва спорна ситуација када је након шута Вазде лопта, чини се, погодила Марка Јовановића у руку, али Муса није сматрао да је то довољно да по други пут на утакмици покаже на бијелу тачку.

Како се приближавао крај утакмице, изгледало је да ће Борац наставити серију побједа, али да се то ипак не деси побринуо се резервни играч Младости Недим Хаџић који је сјајним соло продором дошао испред Лучића и рутински га савладао.

Међутим, остаје спорно зашто Муса није прекинуо игру у зачетку те акције због прекршаја Даниела Црничког над Марком Мирићем. До краја су и једни и други пропустили неколико прилика да уграбе цијели плијен, посљедњу је имао Мирић који је са свега неколико метара шутирао високо преко гола Младости.

- Прво полувријеме смо доминирали и имали прилику да ријешимо утакмицу, али нисмо. У другом је домаћин, који није имао шта да изгуби, кренуо напријед. Мислим да је на крају овај резултат и најреалнији. Како је кренуло, можемо да жалимо за побједом, а на крају, морамо да будемо задовољни и ремијем - рекао је тренер Борца Бранислав Крунић.

МЛАДОСТ 1 (0)

БОРАЦ 1 (1)

Стријелци: 0:1 Врањеш из пенала у 27, 1:1 Хаџић у 78. минуту.

Стадион: "МГМ арена" у Добоју код Какња.

Гледалаца: 350

Судија: Матео Муса (Читлук) 6.

Жути картони: Хорић, Бајић, Хрељић, Смајлагић (Младост), Волков (Борац).

Играч утакмице: Недим Хаџић (Младост) 7,5.

МЛАДОСТ: Велић 7, Хрељић 6,5, Хорић 6, Фанимо 6,5, Вазда 7, Смајлагић 6, Бибер 5,5 (од 57. минута Хаџић 7,5), Вехаб 6,5 (од 84. минута Драгутиновић -), Црнички 6, Бегић 6, Бајић 6,5 (од 79. минута Хасић -). Тренер: Ибро Рахимић.

БОРАЦ: Лучић 7, Волков 6,5, Јовановић 7, Кајкут 6,5 (од 69. минута Радуловић -), Даниловић 6 (од 76. минута Босанчић -), Ћосић 6,5, Милутиновић 7, Дујаковић 6,5, Мирић 6,5, Врањеш 7, Зиљкић 6,5 (од 68. минута Црнов -). Тренер: Бранислав Крунић.