Настављена мртва трка у Другој лиги Републике Српске, група запад: Слобода и Лакташи не посустају

БАЊАЛУКА - Фудбалери Слободе из Мркоњић Града и Лакташа наставили су са побједама и послије шест кола у Другој лиги Републике Српске, група запад задржали су максималан учинак.

Већ сада је јасно да ће тим са “Лука” и изабраници Миљана Бајића до краја првенства водити мртву трку за шампионску титулу и повратак међу прволигаше Српске.

Мркоњићани су без већих проблема савладали трнску Слогу са 2:0, а тријумф је могао бити и убједљивији да на голу гостију није био расположени Никола Гашић, који је одбранио неколико зицера. Међутим, треба истаћи да су му у томе помогли и домаћи играчи, који су показали завидну неефикасност. Слобода је повела у 39. минуту голом Синише Радоје, а побједу је потврдио Драган Домузин у 74. минуту, који се тим голом донекле искупио за бројне промашаје у у ранијој фази утакмице.

Добар фудбал, али и гледаоци враћају се на стадион у Лакташима. Њих 500 посматрало је како се њихови љубимци поигравају са фудбалерима Пролетера и било је само питање са колико ће голова у мрежи бити испраћени у Теслић. На крају резултат од 7:1 одсликава колико су изабраници Миљана Бајића били доминантни у овом сусрету.

Иако можда имају и најмлађу екипу у обје групе других лига фудбалери БСК-а већ су се изгледа уиграли у вишем рангу такмичења и почели су да доносе бодове са гостовања. Трећи у овом првенству освојили су у Дубравама, гдје су са истоименим домаћином играли неријешено, 1:1. Популарни “романтичари” имали су и доста среће у овом сусрету, јер је фудбалер Дубрава Борис Кисин у 90. минуту имао прилику да са “бијеле” тачке свом тиму донесе комплетан плијен, али је погодио пречку.

У групи исток Слога 2 из Горњег Црњелова је наставила са одличним партијама и побиједила је Рудар 1925 из Угљевика са убједљивих 6:1.

У овом колу у обје групе по један сусрет је одгођен за сутра. У групи запад од 16 часова ће на терен у Добоју изађи Жељезничар и Јединство из Жеравице, а у истом термину у групи исток у Власеници играју истоимени домаћин и Пролетер из Дворова.