Мркоњићани се издвојили на челу табеле Друге лиге, група запад: Слободи пријао реми у Шипову

БАЊАЛУКА - Фудбалери Слободе из Мркоњић Града у седмом колу Друге лиге Републике Српске десетком су положили тест у Жеравици, гдје су савладали Јединство са 3:0 и сада су остали једина екипа у обје групе са максималним учинком.

Послије неизвјесног првог полувремена изабраници Игора Мирковића су у наставку меча додали гас и постигли сва три поготка. Прво је у 55. минуту искусни Синиша Радоја начео Жеравичане, да би са два гола у 81. и 83. минуту брзоноги Срђан Мрзић потврдио побједу Мркоњићана.

Слободи је на руку ишао и реми у Шипову, гдје су Горица и Лакташи играли неријешено (1:1), па сада имају два бода више од најближег пратиоца. Лакташи су на тешком гостовању повели у 38. минуту поготком Николе Бабића, да би у 53. минуту послије корнера који је извео играч-тренер Горице Душко Сакан Бранко Пено погодио мрежу голмана гостију Ђорђа Вуковића.

У групи исток Слога 2 из Горњег Црњелова је на гостовању у Вишеграду побиједила Дрину ХЕ са 4:0, док је Фамос у Брчком славио против Илићке 01 са 3:0 и сада ове двије екипе заузимају прва два мјеста са по 19 бодова. Оно што је импозантно је да је Слога 2 у досадашњих седам кола постигла чак 35, а примила само један гол, док се мрежа “моториста” још није затресла уз 15 постигнутих погодака. Два бода иза водећег двојца је Власеница, која у Гацку против Младости није успјела да дође до цијелог плијена играјући неријешено, 1:1.

Веома занимљив меч на којем је виђено чак седам голова одигран је у Палама. Иако су фудбалери Романија три пута погодили мрежу гостију из Сребренице, славио је Губер са 4:3.