Младост зауставила водеће Дубичане

Синиша Котараш

БАЊАЛУКА - Дерби, до овог кола двије првопласиране екипе Друге лиге Републике Српске група запад, у Доњој Слатини између Младости и Борца из Козарске Дубице завршен је 1:1.

Домаћин је повео у 25. минуту голом Младена Петруљевића, да би гости изједначили у самом финишу првог полувремена преко Борислава Топића.

У наставку су и један и други ривал покушавали да дођу до тријумфа и пуног плијена, али се резултат до краја меча није мијењао.

Дубичани су и даље први, али сада имају само четири бода предности у односу на Јединство из Жеравице и добојску Слогу, екипе које су искористиле прилику да на табели прескоче ривала из Доње Слатине.

Ово коло било је веома ефикасно јер је на седам утакмица постигнуто чак 33 гола, а највише, по седам, виђено је на мечевима Омарска - Слобода (МГ) 5:2, те Слога (С) - Љубић 3:4.

Што се тиче групе исток, обиљежје 13. кола је други првенствени пораз највећег фаворита за освајање првог мјеста, Леотара.

Требињци су “положили оружје” на гостовању у Фочи гдје је домаћа Сутјеска славила минимални тријумф од 1:0, а стријелац је био искусни Дејан Рашевић већ у другом минуту утакмице, а сва каснија настојања некадашњих шампиона БиХ да стигну бар до једног бода остала су без резултата.

Ипак, Леотар и даље има четири бода предности испред другопласиране Дрине из Зворника која је у комшијском дербију, тек након преокрета, са 2:1 савладала екипу Милића.

На трећем мјесту и даље је Фамос који је пропустио прилику да задржи бодовни прикључак, јер је на свом терену одиграо тек 1:1 против Младости из Гацка, па екипа из Војковића сада заостаје чак осам бодова за Леотаром, односно четири за Зворничанима