Лидер одмиче у Другој лиги Републике Српске, група запад: Омарска се не шали

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске наставили су са сјајним партијама ове јесени и у 12. колу Друге лиге Републике Српске, група запад савладавши као гости у Приједору Брдо са 6:1.

Била је ово десета узастопна утакмица изабраника Миленка Вулете без пораза и шеста узастопна побједа послије које су најближем ривалу на табели, Челинцу, одмакли већ пет бодова.

Омарска је на овом гостовању до побједе дошла у наставку сусрета, јер у првих 45 минута није било голова. А, онда их је у само 25 виђено чак седам. Наиме, први погодак гости су постигли у 54, а посљедњи у 79. минуту, а у том периоду и играчи Брда су једном затресли мрежу.

Мркоњићка Слобода је као домаћин у Крупи на Врбасу савладала некадашњег премијерлигаша Лакташе са 2:0. Домаћи су повели у 16. минуту поготком Николе Зеца, а само девет минута касније Момчило Амовић је постигао коначан резултат.

У групи исток дошло је до смјене на челу. Наиме у дербију кола Губер је у Сребреници савладао соколачки Гласинац 2011 са 2:1 и преотео му прву позицију. Иницијативу на почетку другог дијела сусрета домаћи су крунисали голом Аднана Муминовића из пенала у 57. минуту, да би већ у 61. Марко Јањушевић повисио на 2:0. Високо вођство задовољило је Сребреничане, који су се мало повукли, а Сокочани су то искористили и у другом минуту судијске надокнаде преко Неђе Шуке постигли почасни погодак.

Фудбалерима Романије ни два гола Милоша Коромана нису била довољна да избјегну пораз на свом терену од Милића, који су славили са 3:2 погоцима Срђана Борића, Ратка Ђурића и Дамјана Сушића.

Све ближе врху табеле је вишеградска Дрина ХЕ, која је на свом терену савладала Јединство из Бродца  са 2:0. Изабраници Јадранка Јањића мучили су се до самог финиша, а први погодак постигао је Владимир Радовић у 82. минуту. Коначан резултат у првом минуту судијске надокнаде постигао је Бојан Марковић из пенала.