Леотару и Борцу јесење почасти

Синиша Котараш

БАЊАЛУКА - Дерби два водећа тима на табели Друге лиге Републике Српске, групе исток, између Леотара и зворничке Дрине завршен је најнепопуларнијим резултатом, 0:0, али је и то било довољно Требињцима да коло прије краја првог дијела првенства обезбиједе титулу јесењих шампиона.

Изабраници Олега Ћурића боље су се снашли на тешком терену, натопљеним кишом, али нису успјели да реализују ниједну од неколико добрих прилика које су направили током другог полувремена.

На врху табеле Леотар има и даље четири бода предности у односу на Дрину, али је сигурно да ће Зворничани на прољеће покушати све да престигну великог ривала.

Што се тиче групе запад, водећи Борац из Козарске Дубице повећао је своју предност на шест бодова. Изабраници Зорана Бујића надиграли су србачку Слогу са убједљивих 5:1 и на тај начин показали да је мала криза у којој су се нашли у посљедњих неколико утакмица, ствар прошлости.

На друго мјесто избио је Љубић који је на свом терену декласирао Слободу из Новог Града са невјероватних 12:1.

Прњаворчани су већ у 26. минуту имали вођство од 3:0, а онда су на најбољи начин искористили рано искључење Данила Старчевића који је у 31. минуту морао на туширање, да до врха напуне мрежу некадашњег ривала још из времена када су оба ова клуба били стабилни прволигаши Републике Српске.

И фудбалери Борца из Козарске Дубице су, баш као и играчи Леотара, коло прије краја првог дијела сезоне, обезбиједили титулу јесењег шампиона Друге лиге, група запад.

Наредног викенда Дубичани гостују управо код Слободе у Новом Граду, па ће највјероватније на зимски одмор отићи са солидном предношћу. Ривалима преостаје само да се добро припреме па да покушају надокнадити заостатак на прољеће.