Леотар сачувао своју мрежу и поразио састав Вележа

Г.С.

ТРЕБИЊЕ - Леотар је уписао прву побједу у новој сезони Премијер лиге БиХ савладавши Мостарски Вележ минималним резултатом 1:0, и тако на најбољи начин пред својом публиком прекинули црни низ и уписали три бода

Првих 45 минута окончано је резултатом 1:0 за домаћи тим, а предност им је донио у 12. минути утакмице Аћимовић. Иначе, почетак утакмице је био у знаку домаћина који је напао од прве минуте да би, како је вријеме одмицало, Вележ преузимао иницијативу, али без конкретних прилика.

Наставак је донио обострано нешто оштрију игру и благу доминацију гостију који су покушавали да изједначе, али без успјеха.

Средином другог полувремена тражили су и пенал након сумње у играње руком једног играча домаћих у свом казненом простору, међутим судија Ермин Сивац није се огласио.