Леотар поражен од Јединства у дербију Друге лиге, група исток: Свађа па оставка Мичете

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - У дербију прољећног дијела првенства Друге лиге Републике Српске, група исток, требињски Леотар је као домаћин у Билећи поражен од Јединства са 0:1 па Брчаци сада имају пет бодова предности и отворен пут ка Првој лиги.

Једини погодак постигнут је у 75. минуту када је играч Јединства Цвијетин Павић са више од 30 метара и уз помоћ вјетра лобовао неопрезног чувара мреже Леотара Ристу Перишића.

По завршетку сусрета дошло је до свађе у редовима херцеговачког друголигаша. Наиме, испред свлачионица су поједини чланови управе вербално напали играче за незалагање, а на највећем удару био је нападач Милош Перовић који је оптужен за лоше издање, а било је и примједби на младог голмана Перишића. Пало је много тешких ријечи и псовки, јер су у Леотару веома тешко поднијели други пораз у сезони од директног ривала у борби за титулу. Послије свих дешавања тренер Леотара Рајко Мичета је поднио оставку.

У групи запад водећи двојац Јединство из Жеравице и шамачки Борац били су сигурни на свом терену и савладали Полет 1926 из Брода, односно трнску Слогу и послије овог кола су остали бодовно изједначени на врху табеле. Више од сат времена фудбалери Омарске и србачке Слоге нервирали су навијаче неефикасном игром, да би Бранко Росић у 66. минуту затресао голмана гостију Бранка Граховца. У наредних 18 минута постигнута су још три гола, а домаћи су новим бодовима одлијепили се од доњег дијела табеле, потврђујући да им је мјесто у друголигашком друштву.