Лекић зауставио лидера

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца из Козарске Дубице доживјели су први пораз ове јесени, пошто су у 11. колу Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад поражени на гостовању код Лакташа са 1:3.

Домаћи су повели у 15. минуту голом Слађана Лекића, да би већ у сљедећем нападу преко Уроша Стаменковића стигли до двоструке предности послије пенала.

У 35. минуту трачак наде гостима донио је Синиша Радоја, који је смањио на 1:2. Ипак, да цијели плијен остане на домаћем терену побринуо се Лекић, који је у 86. минуту поставио коначан резултат.

Послије шест узастопних побједа пораз је доживио и Љубић, који је на гостовању код Јединства у Жеравици изгубио са 1:3. Један од најзаслужнијих за побједу изабраника Стојана Тимарца био је двоструки стријелац Бојан Кумић, који је постигао први и трећи погодак за домаћина.

Омарска је на свом терену декласирала “фењераша” Полет 1926 из Брода са 6:0, а блистао је Ведран Панић, који је мрежу ривала погодио чак четири пута.

У групи исток Јединство из Бродца успјело је да освоји бод против водећег Леотара из Требиња играјући 2:2. Тако је прекинута серија тима са “Полица” који је бар накратко заустављен послије шест узастопних побједа.

Сусрет у Бродцу осим четири гола обиљежило је и десет жутих и два црвена картона.

Рогатичка Младост поражена је на свом терену од повратника међу друголигаше, Милића, са убједљивих 0:3

Оно што још више може да забрине присталице домаћина је чињеница да су сусрет завршили са само осам играча, јер су тројица због црвених картона прије времена морали у свлачионицу.