Лакташи засјели на врх

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - Фудбалери некадашњег премијерлигаша Лакташа послије два кола Друге лиге Републике Српске, група запад, налазе се на челу табеле.

Изабраници Жељка Врањеша послије стартне побједе на гостовању у Омарској 3:0 идентичним резултатом савладали су на свом терену комшије, Слогу из Трна, а најзаслужнији за тријумф био је двоструки стријелац Саша Гламочић.

Окршај комшијских ривала у Доњој Слатини припао је, послије неизвјесне борбе, Борцу из Шамца, а тријумф гостима од 3:2 донио је доскорашњи првотимац Младости Џафер Џафић који је у 80. минуту матирао голмана Јовицу Лакића. Стријелци су били посебно расположени у првом полувремену, јер су се до 38. минута мреже тресле чак четири пута.

За изненађење кола побринули су се фудбалери повратника у друголигашко друштво, Борца из Козарске Дубице, који су заслужено славили у Прњавору. Већ послије десетак минута игре било је јасно да су гости стигли са великим плановима. Додуше, “плави” су повели када је Данко Сегић из слободног ударца на ефектан начин затресао мрежу Николе Кљајића. Само три минута касније Стефан Томаш је изједначио, да би овај играч на отварању другог дијела сусрета још једном матирао Филипа Ратковића и тако направио резултатски преокрет. Прњаворчани су пружили блиједу партију, а од шест потенцијалних стартних бодова у два домаћа наступа, имају само један, што их је удаљило од најављене борбе за шампионску титулу.

У групи исток послије два кола максималан учинак имају само фудбалери још једног бившег премијерлигаша и некадашњег шампиона БиХ, Леотара. Требињци су у другом колу на гостовању у Пилици савладали домаћу Будућност са 1:0, а стријелац поготка вриједног три бода био је Драган Ристић у 50. минуту. Послије стартних пораза побједе су славили бивши прволигаши, фочанска Сутјеска и Дрина из Зворника, која је била веома убједљива у дуелу са још једним бившим премијерлигашем, гатачком Младости.