Крнета најзаслужнији за побједу Крупе над Славијом: Није битно ко погађа, већ да се побјеђује

БАЊАЛУКА - У прволигашком каравану Републике Српске више нема непоражених екипа, а за то се побринуо фудбалер Крупе Огњен Крнета, који је са три гола био најзаслужнији за побједу свог тима против Славије од 3:1.

Интересантно је да су сва четири поготка у овом сусрету виђена до 26. минута и ту је био крај голеаде.

- Била је ово за нас веома важна утакмица послије ремија у Градишци у прошлом колу. Искрен да будем мало смо се и прибојавали Славије, која у досадашњем дијелу првенства није доживјела ниједан пораз. Међутим, добро смо отворили утакмицу, веома брзо постигли два гола, а онда направили једини кикс на утакмици када су гости дошли до пенала. Срећом, недуго послије тога постигли смо и трећи погодак и онда је темпо игре опао, што нам је донекле и одговарало - нагласио је Крнета.

Са ова три гола Крнета је избио на друго мјесто листе стријелаца у текућој сезони, а испред њега је само његов клупски колега Срђан Мрзић, који је постигао гол више.

- Најважније је да смо дошли до нова три бода са којима смо остали на челу табеле, а најмање је битно ко је постизао голове. Ипак, драго ми је што сам наставио да тресем мреже и што је Крупа и даље најефикаснија екипа у Лиги - наставио је Крнета.

У наредном колу Крупа ће угостити највеће изненађење досадашњег дијела сезоне и повратника у прволигашко друштво, Лакташе.

- Биће то дуел два најубојитија напада и сигурно велика посластица за гледаоце. Уједно и прилика да савладамо још једну екипу која је у самом врху табеле. Међутим, показали су да имају одличну екипу и сигурно да нам неће бити нимало лако - рекао је Крнета.

У Крупу је дошао у зимској паузи и није се покајао.

- Нисам погријешио у избору нове средине, јер сам дошао у сигурно један од најорганизованијих клубова у Српској, али можда и у цијелој БиХ. Све се зна данима унапријед и нама играчима остаје само да тренирамо и пружамо што боље партије - додао је Крнета.

7 голова Марковић, Шкорић (Лакташи), Крнета (Крупа),

5 голова: Дошло (Радник), Кесић (Слобода, НГ), Перовић (Крупа).

***

КРУПА      3 (3)

СЛАВИЈА 1 (1)

Стријелци: 1:0 Крнета у 10, 2:0 Крнета у 16, 2:1 Арбиња из пенала у 19, 3:1 Крнета у 26. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 150.

Судија: Дарко Вукојевић (Добој) 6,5.

Жути картони: Каљић, Арбиња, тренер Регоје, помоћни тренер Масловарић, представник клуба Берјан, Беширевић (Славија).

Играч утакмице: Огњен Крнета (Крупа) 8,5.

КРУПА: Дамјановић 7, Реџић 7, Перовић 7 (од 65. минута Хаџић -), Л. Бабић 7, Ђекић 7, Митровић 7, Мрзић 7 (од 65. минута Никодиновић -), Крнета 8,5 (од 89.  минута Јотић -), Лељи 7,5 (од 89. минута Љубичић -), Петровић 7 (од 75. Бубић -), Ристановић 7. Тренер: Владимир Илић.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6, Дабић 6,5, Ђерић 6, Беширевић 6,5, Поповић 6,5, Стојановић 6 (од 86.  минута Вучинић -), Мишовић 6, Арбиња 6,5 (од 75. минута Богучанин -), Каљић 6, Мандић 6 (од 78. минута Томић -), Асентић (од 46. минута Бјелош -). Тренер: Бојан Регоје.

***

ФАМОС             0 (0)

СЛОБОДА (НГ) 1 (1)

Стријелац: 0:1 Кесић у 41. минуту.

Стадион: СРЦ “Фамос-Војковићи” у Источној Илиџи.

Гледалаца: 350

Судија: Велибор Гиговић (Градишка) 5.

Жути картони: Лаловић, Фргања, Кокот, Радовић, Бјелош (Фамос), Додиг, Самарџић, Тиро (Слобода, Нови Град).

Црвени картони: резервни играч Владан Минић (Фамос) у 90+5. минуту, Тарик Салетовић (Слобода) у 90+5. минуту.

Играч утакмице: Един Кесић (Слобода, Нови Град) 7.

ФАМОС: М. Терзић 6,5, Марковић 6,5, Фргања 6 (од 46.  минута Вранешић 6), Мичић 6, Отовић 6,5, Радовић 6,5 (од 90. минута У. Ковачевић -), Блажић 6,5, Перовић 6, Демировић 6 (од 47. минута Бјелош 6), Лаловић 6 (од 55. минута Кокот 6,5), Шкрба 6. Тренер: Владимир Дрињак.

СЛОБОДА (НОВИ ГРАД): Чалаковић 6,5, Вејновић 6,5, Додиг 6,5, Абрего 6,5, Самарџић 6,5, Круз 6,5 (од 73. минута Смајић -), Тиро 6,5, Кесић 7, Фонтемаки 6,5, Салетовић 5, Алић 6,5 (од 90+5. минута Радишић -). Тренер: Дарко Војводић.

***

ДРИНА (З)                   4 (1)

СЛОБОДА (МГ)         1 (1)

Стријелци: 1:0 Шарчевић у 10, 1:1 Домузин у 21, 2:1 Васић у 49, 3:1 Милошевић у 76, 4:1 Милошевић у 83. минуту.

Стадион: Градски у Зворнику.

Гледалаца: 200.

Судија: Бојан Панић (Приједор) 6,5.

Жути картони:  Станишић, Ерић (Дрина, Зворник),  Максимовић (Слобода, Мркоњић Град).

Играч утакмице: Сретен Милошевић (Дрина, Зворник) 8.

ДРИНА (ЗВОРНИК):  Ружић 7, Кнежевић 7, Ерић 7, Мазић 7, Алић 7 (од 63. минута Сушић -), Васић 7,5, Милошевић 8 (од 87. минута Марић -), Ћулум 7,5, Станишић 7 (од 87. минута Хидић -), Шарчевић 7,5 (од 63. минута Благојевић -), Беатовић 7 (од 77. минута Марковић -). Тренер: Миодраг Јевтић.

СЛОБОДА (МРКОЊИЋ ГРАД):  Зељковић 6, Даниловић 6, Живковић 6, Домузин 6,5 (од 80. минута Хамзић -), Максимовић 6, Ђукановић 6 (од 60. минута Гускић -), Митрић 6 (од 74. минута Ерић -), Солдат 6, Пушић 6 (од 74. минута Гаврић -), Суљић 6, Копривица 6. Тренер: Дарко Малетић.

***

РАДНИК            2 (2)

ПОДРИЊЕ  (Ј)  0 (0)

Стријелци: 1:0  Јокић у 6, Дошло у 20. минуту.

Стадион: Градски у Бијељини.

Гледалаца: 800.

Судија: Немања Шестић (Бањалука) 6,5.

Жути картони:  Дошло, Новак, Живковић, Максимовић, тренер Ђурић, Гаврић (Радник), Митрашиновић, Алић, Тренер Симић, Марковић, Савић (Подриње, Јања).

Играч утакмице: Драган Дошло (Радник) 7.

РАДНИК: Лакић 6,5, Малетић 6,5 (од 77. минута Оџаклић -), Живковић (од 70. минута Ковачевић -), Јокић 7, Дошло 7, Васић 7, Срећковић 6,5, Новак 6,5 (од 56. минута Гаврић -), Максимовић 6,5 (од 77. минута Весић -), Касаловић 6,5, Буразор  6,5. Тренер: Велибор Ђурић.

ПОДРИЊЕ (ЈАЊА):  Шито 6, Андрић 6, Брадарић 6, Митрашиновић 6 (од 54. минута Јахић 6), Божић 6, Алић 6 (од 70. минута Перковић -), Пантић 6, Рачановић 6, Перић 6 (од 80. минута Ристић -), Марковић 6 (од 80. минута Савић), Рагиповић 6. Тренер: Илија Симић.

***

ЛАКТАШИ        2 (1)

КОЗАРА    0 (0)

Стријелци: 1:0 Милојевић у 10, 2:0 Зеленика  у 90+4. минут.

Стадион: Градски у Лакташима.

Гледалаца: 1.000.

Судија: Милан Симић (Крупа на Врбасу) 6,5.

Жути картони: Вељкић, Деспотовић (Козара).

Играч утакмице: Стефан Милојевић (Лакташи) 7,5.

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић 7, Милић 7, Амиџић 7 (од 86. минута Комљеновић -), Милојевић 7,5 (од 72. минута Д. Вуковић -), Остојић 7, Марковић 7 (од 86. минута Арежина -), Шкорић 7 (од 64. минута Петковић -), Босанчић 7, Рунић 7, Дојчиновић 7, Бабић 7 (од 72. минута Зеленика 7). Тренер: Миљан Бајић.

КОЗАРА: Модић 6,5, Шћекић 6,5, Вељкић 6,5 (од 46. минута Раца 6,5), Благојевић 6,5 (од 83. минута Комленић -), Глишић 6,5, Малбашић 6,5, Говедарица 6,5 (од 72. минута Матић -), Деспотовић 6,5, Шикањић 6,5, Поповић 6,5 (од 89. минута Торлаковић -), Пепић 6,5. Тренер: Саша Крупљанин.

***

ТЕКСТИЛАЦ    3 (3)

ОМАРСКА         1 (0)

Стријелци: 1:0 Миљановић у 21, 2:0 Прљета у 38, 3:0 Којић у 45, 3:1 Растока из пенала у 72. минуту.

Стадион: Градски у Дервенти.

Гледалаца: 200.

Судија: Милан Кукрика (Требиње) 6,5.

Жути картони: Ћалић, Ћорић (Текстилац), Лајић, Анђић (Омарска).

Играч утакмице: Даниел Миљановић (Текстилац) 7,5.

ТЕКСТИЛАЦ: Симић 7, Марић 7 (од 60. минута Хасикић 7), Ћорић 7, Јоловић 7, Којић 7,5, Прљета 7,5 (од 82. минута Ђуричић -), Ћалић 7, Миљановић 7,5, Башић 7 (од 82. минута Брковић -), Игњић 7, Зељковић 7 (од 71.  минута Обрадов -). Тренер: Огњен Короман.

ОМАРСКА: Мл. Јокић 6, Здјелар 6 (од 46. минута Панић 6), Б. Романић 6 (од 84. минута Крецељ -), Растока 6,5, Анђић 6, Стојнић 6 (од 76. минута Ратковић -), Шунић 6, Јаћимовић 6, Бановић 6, Лајић 6 (од 84. минута Гаврановић -), Врачар 6 (од 46. минута Да. Романић 6). Тренер: Златко Јелисавац.

***

ЖЕЉЕЗНИЧАР  СТ  1 (1)

РУДАР ПРИЈЕДОР    0 (0)

Стријелац: 1:0 Јевић у 32. минуту.

Стадион: “Предграђе” у Бањалуци.

Судија: Војислав Вуковић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Ступар, тренер Авдукић (Жељезничар Спорт тим), М. Билбија, Пекија, тренер Бујић (Рудар Приједор).

Играч утакмице: Милан Јевић (Жељезничар Спорт тим) 7.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Ступар 6,5, Сладојевић 6,5, Блануша 6,5, Ђогић 6,5, Пирт 6,5 (од 67. минута Стијаковић -), Јовандић 6,5, Ивић 6,5 (од 52. минута Коста 6,5), Краљ 6,5, Калабић 7 (од 82. минута Бајић -), Јевић 7, Керезовић 6,5 (од 82. минута Шупут). Тренер: Асмир Авдукић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Трнинић 6,5, Алибеговић 6 (од 46. минута Кеита 6,5), Пекија 6,5, Ковачевић 6, Радаковић 6, Д. Билбија 6 (од 46. минута Силва Пауло 6,5), Којић 6, Каменчић 6, Микић 6,5, М. Билбија 6, Д. Мармат 6. Тренер: Зоран Бујић.

***

ЉУБИЋ    0 (0)

ЗВИЈЕЗДА 09    3 (1)

Стријелци: 0:1 Ђурић у 38, 0:2 Орландић у 52, 0:3 Бокић у 83. минуту.

Стадион: Спортски центар “Синиша Пеулић” у Прњавору.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Јагодић, Субић, Б. Жижак (Љубић).

Играч утакмице: Андреј Ђурић (Звијезда 09) 7,5.

ЉУБИЋ: Митровић 6, Радаковић 6, Б. Жижак 6, Јагодић 6 (од 88. минута Југовић -), Џомбић 6 (од 46. минута Боснић 6), Милановић 6 (од 88. минута Граховац -), А. Жижак 6, Субић 6 (од 68. минута Мишић -), Чудић 6 (од 68. минута Јаворац -), Видовић 6, Бобић 6. Тренер: Милан Станивуковић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Абдулаховић 7, Јањић 7, Ђурић 7,5, Ресић 7 (од 75. минута Мујагић), Матић 7 (од 75. минута Бокић -), Блажевић 7 (од 86. минута Стјепановић -), Дујковић 7, Милошевић 7, Живановић 7, Тешић - (од 10. минута Карваљо-Сантос 7), Орландић 7,5 (од 75. минута Апосту). Тренер: Срђан Шушић.

Жути картони: Омерхоџић (Алфа Модрича).

Играч утакмице: Бошко Радовић (Сутјеска) 8.

СУТЈЕСКА: Пајевић -, Ристановић 7, Радовић 8 (од 75. минута Секулић -), Н. Мојовић 7, Милутиновић 7, Михајловић 7, Обреновић 7 (од 75. минута Владичић), О. Пљеваљчић 7 (од 86. минута Батинић -), Даниловић 7, Бонић 7 (од 66. минута О. Мојовић-), Дачевић (од 75. минута Ристовић -). Тренер: Миљан Радановић.

АЛФА МОДРИЧА: Тришић 5,5, Омерхоџић 5,5, С. Пљеваљчић 5,5, Ализадех 5,5, Куљанин 6, Илић 5,5 (од 66. минута Симић -), Јанковић 5,5 (од 52. минута Нишизаки 5,5), Нинковић 5,5, Лимић 5,5, Живковић 5,5, Никић 5,5. Тренер: Бојан Магазин.