Јединство на “плус 5”

Д.Пашагић, Б.Радуловић

Бањалука - Фудбалери Јединства из Брчког савладали су на свом терену Вележ из Невесиња са 3:0 у дербију 13. кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад.

Послије 11 тријумфа у сезони изабраници Видоја Зарића повећали су предност на пет бодова с обзиром на то да у овом колу другопласирани Леотар није одиграо сусрет са Слогом јунајтед, која је због два неодласка на утакмице практично већ избачена из лиге, али се чека да прође рок за жалбе.

У групи запад водеће Јединство из Жеравице наставили је са добрим резултатима, а овог пута као гости савладали су на стадиону “Млакве” у Новом Граду домаћу Слободу са 4:1. Вјерни пратилац и даље им је Борац из Шамца, који је тешком муком на свом терену дошао до побједе над Врањаком од 2:1. Гости су послије првих 45 минута имали предност, али су изабраници Амира Дургутовића успјели да направе преокрет, а до тријумфа су дошли у другом минуту судијске надокнаде и то голом из пенала.

Настављајући јесења издања у стилу топло - хладно, фудбалери Љубића су овај пут неочекивано, али потпуно заслужено освојили бодове на добојским “Лукама”, гдје су савладали Слогу са 2:0. Имали су Прњаворчани теренску иницијативу и бројне пропуштене прилике, да би посљедњих петнаестак минута обиљежили головима Александра Жишка и Етхема Фехратовића.

Иако су головима искусног Ненада Кукића у два наврата имали вођство, фудбалери Слоге из Трна нису успјели на домаћем терену да против Озрена из Петрова дођу до побједе и на крају су ремизирали (2:2). Идеалну прилику имао је у трећем минуту судијске надокнаде Кукић, који је пропустио да реализује једанаестерац и свом тиму донесе цијели плијен.