Игокеа поражена од Будућности

М.З.

ЛАКТАШИ - Екипа Будућности дефинитивно не лежи Игокеи и однијела је побједу из Лакташа реззлтатом 82:79, у 17. колу АБА лиге.

Била је то девета везана побједа Подгоричана против тима из Александровца који је уписао трећи неуспјех послије повратка на терен након што је скоро цијела екипа прележала ковид 19.

Шансу за продужетак није искористио Никола Танасковић који је промашио тројку у посљедој секунди утакмице.

Гости су већим дијелом сусрета били у вођству, а домаћин је у само неколико наврата имао предност на својој страни, посљедњи пут крајем првог полувремена.

У трећем и четвртом периоду Будућност је држала предност између пет и десет поена разлике што домаћи и поред велике борбе нису успјели да надокнаде.

Најбољи код Игокее био је Џејмс Робинсон са 19 поена, али је четири минута прије напустио утакмицу због пет личних грешака.

Пратио га је Антабија Волер са 12, а по 11 су додали Алекса Раданов и Далибор Илић.