Фудбалери Слободе киксали у Кнежеву против Прогреса: Лакташи засјели на врх

БАЊАЛУКА - Фаворизована Слобода из Мркоњић Града није успјела да сломи отпор Прогреса на гостовању у Кнежеву и послије ремија (1:1) није више лидер Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад.

Кикс изабраника Игора Мирковића искористили су Лакташи, који су на гостовању у Хамбаринама савладали Брдо са минималних 1:0. У изузетно тврдој, напетој и обострано нервозној утакмици на стадиону “Ведро поље”, осим одлучујућег гола Стефана Милојевића у 43. минуту, виђена су и два црвена картона. Овом побједом некадашњи премијерлигаш четири кола прије краја јесењег дијела првенства има два корака предности у односу на Мркоњићане.

У дуелу одиграном у Кнежеву гости су повели у 44. минуту поготком Огњена Солдата. У наставку је виђена веома нервозна игра, са два црвена картона. Прво је искључен домаћи фудбалер Обрад Стојановић због два жута, а Прогрес је са играчем мање успио да стигне до изједначујућег поготка у 77. минуту, када је мрежу Слободе погодио Саша Гламочић. У 84. минуту број играча на терену је изједначен јер је други жути картон добио гостујући фудбалер Василија Пуцар.

Водећи двојац из прикрајка вребају фудбалери трнске Слоге, који су послије преокрета на свом терену савладали Укрину из Чечаве са 4:1. Веома занимљив сусрет одигран је и у Жеравици, гдје је у правој голеади домаће Јединство побиједило бањалучки БСК са 4:3.

У групи исток фудбалери Слоге 2 из Горњег Црњелова наставили су да тероришу ривале. Овог пута изабраници Далибора Капикула су на гостовању савладали “фењераша” Илићку 01 из Брчког са 6:1, а бриљирао је искусни Млађан Караман, који је противничку мрежу затресао три пута.