Фудбалери Борца протутњали "Грбавицом": Џиновски корак ка титули

САРАЈЕВО - Фудбалери Борца направили су џиновски корак ка другој титули шампиона БиХ, пошто су у 31. колу Премијер лиге на "Грбавици" савладали Жељезничар са 2:1.

На руку им је ишао и резултат из Добоја код Какња, гдје су Младост и Сарајево играли неријешено, 0:0, тако да изабраници Марка Максимовића два кола прије краја првенства имају четири бода предности у односу на још увијек актуелног првака са "Кошева". Прву меч лопту "црвено-плави" имаће већ наредне недјеље, када на Градском стадиону дочекује Тузла сити.

До девете побједе у посљедњих десет сусрета Бањалучане су водили Горан Закарић, који је у 66. минуту погодио за 1:0, те Дејан Мелег који је седам минута касније фантастичним голом дуплирао предност гостију. У посљедњим тренуцима сусрета Самир Бекрић је ублажио пораз Жељезничара.

- Играли смо против Жељезничара за којег знамо у каквим је проблемима ову полусезону. Желим им да да што прије изађу из проблема. Одиграли су поштену и часну утакмицу. Били смо у грчу, али мислим да смо заслужено дошли до побједе, мада и да смо освојили бод били бисмо задовољни. Сада имамо четири бода више. и седам дана да се припремимо за Тузла Сити који је јако добра екипа. Надам се прије свега да ћемо се регенерисати и доћи до побједе и на нашу срећу, а на изненађење многих до титуле коју нико није могао да очекује у септембру мјесецу - истакао је шеф стручног штаба Борца Марко Максимовић.

Радник је дербију зачеља савладао Олимпик са 1:0 голом Велибора Ђурића у 35. минуту и тако продужио наду у опстанак, док је Крупа поражена на гостовању у Мостару код Зрињског са 1:3.

Резултати и стријелци 31. кола Премијер лиге: Зрињски - Крупа 3:1 (Павловић 12. аутогол, Билбија 26. пенал, Башић 54 - Палић 38), Тузла сити - Вележ 1:1 (Убипарип 73. пенал - Георгијевић 36), Слобода - Широки Бријег 1:1 (Мишковић 23 - С. Јурић 45), Младост - Сарајево 0:0, Радник - Олимпик 1:0 (Ђурић 35)

Парови 32. кола, које се игра у недјељу, 23. маја: Крупа - Олимпик, Сарајево - Радник, Широки Бријег - Младост, Вележ - Слобода, Борац - Тузла сити, Зрињски - Жељезничар.

8 голова: Лукић (Борац), Штилић (Жељезничар), С. Јурић (Широки Бријег),

7 голова: Јуриљ, (Широки Бријег), Зиљкић (Борац), Османовић (Олимпик), Хирош (Младост), Јуричић (Жељезничар), Убипарип (Тузла сити),

6 голова: Лендрић (Жељезничар), Рахмановић (Сарајево), Радовац (Вележ), Дујаковић (Крупа), Јовић (Широки Бријег/Крупа),

5 голова: Мујезиновић, Е. Зец (Жељезничар), Иванчић, Филиповић (Зрињски), Икић (Широки Бријег), Брадоњић (Радник), Ханџић (Сарајево), Црнкић (Тузла сити), Џ. Бегановић (Слобода),