Дубичани наставили побједоносну серију: Борац прошао и кроз Трн

Бањалука - Фудбалери Борца из Козарске Дубице у деветом колу Друге лиге Републике Српске, група запад савладали су као гости Слогу из Трна са 3:1 и задржали прво мјесто на табели.

Изабраници Зорана Бујића до седмог тријумфа у осмом првенственом мечу ове сезоне стигли су са два поготка Синише Радоје у 18. из пенала и 57, те Срђана Ђукановића у 68. минуту, а пораз домаћина само је са бијеле тачке успио да ублажи Милан Зец у 80. минуту.

Послије овог кола Дубичани и даље имају четири бода предности у односу на најближе пратиоце добојску Слогу и Младост из Доње Слатине, који су у овом колу савладали Лакташе у гостима са 2:0, односно Слогу из Српца на свом терену са 2:1.

Послије пете узастопне побједе све ближи врху је Љубић, који је сада на петој позицији. Прњаворчани су овом колу као гости савладали теслићки Пролетер са 3:1, а поново је јунак сусрета био Данко Сегић, који је два пута затресао мрежу тима са “Радолинке”, у 32. и 67. минуту. Прије тога мрежу домаћина је начео Александар Жижак, а једини гол за Пролетер постигао је Владимир Марковић.

У групи исток, некадашњи шампион БиХ Леотар, не посустаје. Овог пута изабраници Олега Ћурића савладали су као гости Илићку са 2:0.

Побједу тима са “Полица” најавио је најбољи актер сусрета Драган Ристић поготком у 25. минуту, а потврдио је у самом финишу утакмице Анел Рамић.

Требињци сада имају пет бодова предности над зворничком Дрином, која је у овом колу са новим тренером Милом Милановићем побиједила Гласинац 2011 са 4:0. Јунак је био троструки стријелац Срђан Дамјановић, а осим њега мрежу Сокочана затресао је и Стефан Спасојевић.

Неочекиван пораз на свом терену доживио је доскорашњи прволигаш Сутјеска која је изгубила од Романије са 2:3. Овим тријумфом Паљани су задржали трећу позицију.