Друге лиге Репуплике Српске: Шикуљак чува врх

БАЊАЛУКА - Фудбалери Јединства из Бродца и послије деветог кола Друге лиге Републике Српске, група исток заузимају лидерску позицији.

Изабраници Милорада Савића поготком Владимира Шикуљка у 35. минуту савладали су Власеницу са 1:0 и задржали три бода предности у односу на Романију из Пала и невесињски Вележ. Паљани су у овом колу лакше него што се очекивало савладали Подриње из Тршића са 4:0, док је Вележ славио и пету побједу у исто толико мечева на свом терену. Овог пута Невесињци су савладали Пролетер из Дворова са 2:1. Побједник се могао наслутити већ послије првог дијела сусрета у којем су домаћи дошли до предности од 2:0. Срђан Драшковић у 28. минуту постигао је водећи погодак за Вележ, а 12 минута касније Миљан Петковић је са бијеле тачке повисио на 2:0. У наставку сусрета виђен је још један гол и то у судијској надокнади. Тада су гости преко Стефана Радића из пенала постигли почасни погодак на овом сусрету.

У групи запад послије деветог кола Борац из Козарске Дубице већ има четири бода предности у односу на најближе пратиоце, Јединство из Жеравице и Горицу из Шипова. Овог пута изабраници Раде Дрвенице су у дербију кола савладали Јединство са 2:0 и тако су у директном дуелу бодовно одмакли Жеравичанима. Оба поготка постигнута су у другом полувремену. Прво је у 62. минуту млади Стефан Благојевић погодио мрежу гостију, да би коначан резултат осам минута касније поставио Немања Гаврић. Горица је поражена на “Чаирама” од бањалучких “романтичара” са 0:2, а до првих бодова у сезони дошла је Укрина из Чечаве. Иако су и даље “фењераши” бијег са дна табеле најавио је Денис Зеленковић, који је у 11. минуту постигао једини погодак на Градском стадиону у Српцу, гдје је Укрина савладала домаћу Слогу.

Судија: Борислав Радић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Видић (Пролетер), Јовичић, Маринковић, Ђекановић (Полет 1926).

Играч утакмице: Срђан Вукичевић (Полет 1926) 7.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 7, Лале 6,5, Јотановић 6,5, Осмић 6 (од 71. минута Берак -), Копања 6,5, Пејичић 6,5, Поповић 6,5, Јанковић 6, Вукмировић 6, Видић 6 (од 78. минута Алексић -), Јовановић 6. Тренер: Далибор Игњић.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 7, Петрић 6,5, Маринковић 6,5, Ђекановић 6,5, Блажановић 6, С. Грозданић 6,5, Лекић 6, Игњатић 6 (од 75. минута Колунија -), С. Бардак 6,  Јовичић 6, Миловац 6. Тренер: Дејан Пијетловић.

***

БОРАЦ (КД)                2 (0)

ЈЕДИНСТВО (Ж)       0 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 62, 2:0 Гаврић у 70. минуту.

Стадион: “Ђолови” у Козарској Дубици.

Гледалаца: 300.

Судија: Дејан Смиљић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Томаш, Јаћимовић, Гаврић (Борац, Козарска Дубица), Ђогић, О. (15) Петровић, Л. Нишић, Кнежић (Јединство, Жеравица).

Играч утакмице: Немања Гаврић (Борац, Козарска Дубица) 7,5.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Мисимовић 7, Бунић 7 (од 90+2. минута Халиловић -), Шкарић 7, Буразор 6 (од 46. минута Јаћимовић 7), Благојевић 7,5 (од 82. минута Лончар -), Томаш 7 (од 88. минута Удовчић -), Пекић 7, Гаврић 7,5, Зец 7, Јанковић 7, Пралица 7 (од 88. минута Петраковић -). Тренер: Раде Дрвеница.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Вуковић 6, Ђогић 6, Ђ. Нишић, О. (9) Петровић 6, Л. Нишић 6 (од 78. минута Будимовић -), Петковић 6,5, Кнежевић 6,5, О. (15) Петровић 6, Бехара 6,5, Кнежић 6 (од 78. минута Вранић-Будимовић -), Хамзић 6 (од 66. минута Н. Петровић -). Тренер: Велимир Стојнић.

***

БСК           2 (1)

ГОРИЦА   0 (0)

Стријелци: 1:0 Росић у 45+1, 2:0 Дојчиновић у 53. минуту.

Стадион: “Чаире” у Бањалуци.

Судија: Славиша Митровић (Шамац) 6,5.

Жути картони: Илић, К. Лацић, Митрић (Горица)

Црвени картон: Карло Лацић (Горица) у 39. минуту.

Играч утакмице: Бојан Дојчиновић (БСК) 7.

БСК: Гојић 6,5, Ђаковић 6,5 (од 46. минута Стојичић 6,5), Лемић 6,5 (од 80. минута Бабић -), Штековић 7, Милосављевић 6,5, Јовић 6,5 (од 83. минута Јовић -), Трнинић 7, Дојчиновић 7 (од 80. минута Сарајлић -), Драгољић 6,5 (од 65. минута Чекић -), Грачанин 6,5, Росић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

ГОРИЦА: Илић 6, Перак 6, Митрић 6, Сивоњић 6, Р. Јовић 6 (од 86. минута Шобић -), Малиновић 6 (од 75. минута Хајдер -), Јакшић 6 (од 46. минута Пено 6), Богосављевић 6, М. Јовић 6 (од 61. минута Пастир -), Џанан 6 (од 61. минута Т. Лацић -), К. Лацић 5. Тренер: Душко Сакан.

Судија: Петар Тепић (Челинац) 6,5.

Жути картони: Вајукић, Кондић, И. Њежић, Ђурђић, Г. Зеленац (Слога, Србац), Лукић (Укрина).

Играч утакмице: Денис Зеленковић (Укрина) 7.

СЛОГА (СРБАЦ): Смиљанић 6, Зукановић 6, Шервел 6, Вајукић 6 (од 46. минута Г. Зеленац 6), Карамехић 6 (од 72. минута Новаковић -), Лолић 6, И. Њежић 6, Р. Зеленац 6, Ремић 6, Ђурђић 6, Кондић 6. Тренер: Славко Вујић.

УКРИНА: Нинковић 7, Којић 6,5, Кулага 6,5, Хаџикадунић 6,5, Лукић 6,5, Стојковић 6,5, Босић 6,5, Зеленковић 7, Зорановић 6,5 (од 59. минута Гојковић 6,5), Радоја 6,5 (од 90+2. минута Петровић -), Пећић 6,5 (од 72. минута Д. Продић -), Тренер: Мирко Липић.

***

ПРОГРЕС 3 (1)

СЛОГА (Т)         0 (0)

Стријелци: 1:0 М. Будић 29, 2:0 Марјановић у 78, 3:0 Будић у 79. минуту.

Стадион: Прогреса у Кнежеву.

Гледалаца: 70.

Судија: Бојан Џепина (Приједор) 6,5.

Жути картони: Кутић, Ђурановић (Прогрес), Курузовић, Бабић (Слога, Трн).

Црвени картон: Ранко Бабић (Слога, Трн) у 58. минуту.

Играч утакмице: Миљан Будић (Прогрес) 7,5.

ПРОГРЕС: Бекић 7, Стојановић 7 (од 68. минута П. Будић 7,5), Свјетлановић 7 (од 80. минута Дукић -), Кутић 7, Гламочић 7, Верић 7 (од 88. минута Вучић -), М. Будић 7,5, Баришић 7 (од 88. минута Васиљевић -), Марјановић 7,5, Ђурановић 7, Ђукарић 7. Тренер: Немања Дамјановић.

СЛОГА (ТРН): Гашић 6, Аћимовић 6 (од 54. минута Батос -), Вулић 6, Јаворац 6, Курузовић 6, Ивић 6, Савић 6 (од 61. минута Милиновић -), Бабић 5, Телић 6, Божић 6, Гаћеша 6. Тренер: Бранислав Симиџија.

Судија: Милан Гарић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Дамјанић, Вуњак (Црни Врх), Аџић, Благојевић (Борац, Шамац).

Играч утакмице: Олег Дамјанић (Црни Врх).

ЦРНИ ВРХ: Рачић 7, Вукосављевић 7, Вуњак 6,5 (од 73. минута Рогић -), Аулић 7, Дамјанић 7,5, Субић 7, Кнежевић 6,5 (од 73. минута Милаковић -), Грујић 7, Цвијетић 6,5 (од 90. минута Брдан -), Татић 6,5 (од 63. минута Диљевић -), Гајић 6,5 (од 63. минута Амиџић -). Тренер: Далибор Балабан.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6, Нишић 6 (од 46. минута Илић 6), Благојевић 6 (од 78. минута Пупчевић -), Јаћимовић 6, Бијелић 6, Марчета 6, Аџић 6 (од 78. минута Арсенић -), Мићић 6, Мајић 6, Перић 6, Максимовић 6 (од 62. минута Сјенчић -). Тренер: Мирослав Дринић.

***

ФСА ПРИЈЕДОР        2 (1)

ЧЕЛИНАЦ                  1 (0)

Стријелци: 1:0 Мариновић у 18, 1:1 Кузмановић у 47, 2:1 Ковачевић из пенала у 58. минуту.

Стадион: “Пољана” у Приједору.

Судија: Славиша Шарић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Рудак, Стегић, Шкрбић, Црнобрња (ФСА Приједор), Босанчић, Рађеновић (Челинац).

Играч утакмице: Немања Мариновић (ФСА Приједор) 7.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 6,5, Рудак 6,5, Голић 7, Ковачевић 7, Мариновић 7 (од 89. минута Милинковић -), Микић 7 (од 90+1. минута Радуловић -), Црнобрња 6,5, Кнежевић 6,5, Стегић 6,5, Шкрбић 6,5 (од 76. минута Дринић -). Тренер: Ненад Башић.

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 6, Рађеновић 6, Матерић 6 (од 70. минута Дубравац -), Амиџић 6,5, Кузмановић 7, Томић 6 (од 86. минута Бајић -), Бојић 6 (од 70. минута Крминац -), Босанчић 6, Бабић 6, Ђајић 6 (од 70. минута Кнежевић -), Илић 6. Тренер: Данијел Пеулић.

***

ДУБРАВЕ 2 (0)

БРДО                  1 (0)

Стријелци: 0:1 Вујатовић у 58, 1:1 Демо у 62, 2:1 Сањицки у 70. минуту.

Стадион: Дубрава у Дубравама.

Гледалаца: 200.

Судија: Предраг Ерлетић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Поповић, Лукајић (Дубраве), тренер Кецман (Дубраве).

Играч утакмице: Александар Сањицки (Дубраве).

ДУБРАВЕ: Хамзић 6,5, Д. Кисин 7, Сањицки 7,5, Лукајић 7, Чехајић 7, Грујић 6,5 (од 90. минута Љепојевић -), Демо 7,5 (од 77. минута Пузић -), Радосавац 7, Малбашић 6,5 (од 63. минута Поповић -), Б. Кисин 7, Томичић 7. Тренер: Синиша Ђурић.

БРДО: Бабић 6, Крнета 6 (од 89. минута Бехлић -), Вујатовић 7, Дедић 6 (од 79. минута Ступар -), Миодраговић 6,5, Стевић 6,5, Мијић 6, Куриџа 6 (од 66. минута Карајица -), Бундало 6, Кадирић 6 (од 89. минута Хоџић -), Миљевић 6 (од 89. минута Војниковић -). Тренер: Горан Кецман.

***

ВЕЛЕЖ (Н)                  2 (2)

ПРОЛЕТЕР (Д)  1 (0)

Стријелци: 1:0 Драшковић у 28, 2:0 Петковић из пенала у 40, 2:1 Ракић из пенала у 90+2. минуту.

Стадион: Градски у Невесињу.

Гледалаца: 80.

Судија: Игор Илић (Пале) 6,5.

Жути картони: Реповић, Вучетић, Г. Продановић (Вележ, Невесиње), Мркајић (Пролетер, Дворови).

Играч утакмице: Срђан Драшковић (Вележ, Невесиње) 7.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6,5, Окука 6,5, Вучетић 6,5, Петковић 7, Вукосав 6,5, Шиљеговић 6,5, Г. Продановић 6,5, Драшковић 7 (од 63. минута Реповић -), Пантић 6,5, Гутић 6,5, С. Продановић 6,5. Тренер: Мијат Мишељић.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 6, Буњевац 6, Мркајић 6, Васић 6, Арнаутовић 6, Ракић 6,5, Матијевић 6, Магазин 6, Барјактаревић 6, Јовановић 6, Лакић 6. Тренер: Драган Матић.

***

РОМАНИЈА                4 (2)

ПОДРИЊЕ (Т)   0 (0)

Стријелци: 1:0 Благојевић у 5, 2:0 Чворо из пенала у 40, 3:0 Симанић у 62, 4:0 Пандуревић у 90. минуту.

Стадион: СРЦ “Влајко Петровић” у Палама.

Судија: Предраг Кићић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Н. Цицовић (Романија), Крајшумовић, Хускић (Подриње, Тршић).

Играч утакмице: Марко Благојевић (Романија) 7,5.

РОМАНИЈА: Јокић -, Јовановић - (од 22. минута Симанић 7,5), Короман 7 (од 86. минута Тробок -), Чворо 7,5, Маљукан 7 (од 86. минута Глуховић -), Кошарац 7, Лукић 7, Б. Цицовић 7, Елек 7  (од 86. минута Пандуревић -), Н. Цицовић 7, Благојевић 7,5 (од 75. минута Ступар -). Тренер: Раде Цицовић.

ПОДРИЊЕ (ТРШИЋ): С. Аћимовић 5,5, Танацковић 5,5, Новаковић 5,5, Лазаревић 5,5 (од 84. минута Делибајрић -), Д. Матић 5,5 (од 46. минута Мелезановић 5,5), Дафиновић 5,5 (од 84. минута Петровић -), Д. Аћимовић 5,5 (од 64. минута М. Матић 5,5), Крајшумовић 5,5, Хускић 5,5, Јовановић 5,5, М. Аћимовић 5,5. Тренер: Милан Стевановић.

***

ГУБЕР                          0

ГЛАСИНАЦ 1936       0

Стадион: “Видиковац” у Сребреници.

Гледалаца: 40.

Судија: Жељко Текић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Лазаревић, Чирак, Лемез, Смајиловић, тренер Станковић (Губер), А. Пејановић, Ми. Вујичић, Шука, тренер Крешталица.

Играч утакмице: Кристијан Крунић (Гласинац 1936) 6,5.

ГУБЕР: Попадић 6,5, Аврамовић 6,5, Лемез 6,5, Петровић 6, Андрић 6 (од 46. минута Кандић 6), Максимовић 6,5, Смајиловић 6, Лазаревић 6,5, Чирак 6,5, Јашаревић 6,5, Грујичић 6,5.  Тренер: Слађан Станковић.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, М. Пејановић 6,5, Пајевић 6,5, Деурић 6, Новосел 6, Витомир 6 (од 57. минута Лиздек -), Рајић 6,5, Шкобо 6, Шука 6,5, Ми. Вујичић 6,5, А. Пејановић 6,5.  Тренер: Огњен Крешталица.

***

МЛАДОСТ (Р)   1 (0)

ДРИНА ХЕ                  0 (0)

Стријелац: 1:0 Милићевић у 82. минуту.

Стадион: Градски у Рогатици.

Гледалаца: 140.

Судија: Велибор Видаковић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Окука, В. Маријановић, Шаренац, Спајић, Крсмановић (Младост, Рогатица), Пљеваљчић, Шимшић, Дамјановић (Дрина ХЕ).

Црвени картон: Игор Шимшић (Дрина ХЕ) у 90+3. минуту.

Играч утакмице: Никола Милићевић (Младост, Рогатица) 7.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6,5, Ћаћић 6,5, Б. Маријановић - (од 27. минута Спајић 6,5), Окука 7, Милићевић 7 (од 90. минута Михајловић -), В. Маријановић 6,5, Шаренац 6,5, Павловић 6,5, Дебелногић 6,5, Нерић 6,5, Николић 6,5. Тренер: Драган Јовановић.

ДРИНА ХЕ: Каришик 6, Ждрало 6  (од 67. минута Грачанин -), Станојчић 6, Грујић 6, Пљеваљчић 6, Врећо 6, Дамјановић 6, Марковић 6, Секулић 6, Пејовић 6, Шимшић 5.  Тренер: Иван Мирковић.

***

СТАКОРИНА             1 (1)

ИЛИЋКА 01                0 (0)

Стријелац: 1:0 Кајевић у 70. минуту.

Стадион: “Раковице” у Чајничу.

Судија: Весна Милетић (Пале) 7.

Играч утакмице: Бобан Кајевић (Стакорина) 7.

СТАКОРИНА: Бојановић 6,5, Тошић 6,5 (од 61. минута Јовановић -), Рацковић 6,5, А. Миловић 6,5 (од 81. минута В. Марковић -), Шупић 6,5, Т. Тадић 6,5 (од 74. минута Б. Марковић -), Поповић 6,5, Кајевић 7, П. Миловић 6,5 (од 81. минута Д. Тадић -), Нешковић 6,5, Мрдак 6,5. Тренер: Константин Катана.

ИЛИЋКА 01: Мићановић 6, Челик 6 (од 59. минута Тешић 6), Петровић 6, Антуновић 6, Арсић 6 (од 90. минута Крсмановић -), Тодоровић 6, Томић 6, Зимоњић 6, Крстић 6 (од 59. минута Топаловић 6), Божић 6, Хуремовић 6. Тренер: Радивоје Николић.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Јевђеновић, Шикуљак, Калајџић (Јединство, Жеравица), Зекић, Петровић (Власеница).

Играч утакмице: Владимир Шикуљак (Јединство, Бродац).

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5, Лукић 6,5, Гвозденац 6,5, Стевановић 6,5, Јевђеновић 6,5, Шикуљак 7 (од 85. минута Митровић), Томић 6,5, Ружичић 6,5, Калајџић 6,5, Крсмановић 7, Васиљевић 6,5 (од 85. минута Василић). Тренер: Милорад Савић.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 6, Матић 6, Видовић 6, Митровић 6, Фехратовић 6, Н. Ковачевић 6, Зекић 6 (од 83. минута Лазаревић -), Мајсторовић 6, Крсмановић 6 (од 73. минута Глишић -), Петровић 6, Тешић 6 (од 59. минута Јурошевић 6). Тренер: Павле Голијан.

***

ХЕРЦЕГОВАЦ  1 (1)

МЛАДОСТ (Г)   1 (1)

Стријелци: 0:1 Ћеранић у 13, 1:1 Мркаић у 40. минуту.

Стадион: Градски у Билећи.

Гледалаца: 400.

Судија: Владимир Бујак (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Комненић, резервни играч Попадић, Салатић (Херцеговац).

Црвени картон: резервни играч Владимир Грбушић (Херцеговац) по завршетку утакмице, резервни играч Милан Попадић (Херцеговац) по завршетку утакмице, Слијепчевић, Мастиловић, Горановић, Николић, Пушара (Младост, Гацко).

Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Гацко) 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Вујиновић 6,5, Бегенишић 6,5, Андрић 6,5, Попадић 6,5, О. Милидраговић 6,5 (од 65. минута Јокановић -), Вујовић 6,5, Мркаић 7, Илић 6,5 (од 82. минута Г. Милидраговић -), Салатић 6,5, Суџум 6,5, Комненић 6,5. Тренер: Рајко Миленић.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 6,5, Зечевић 6,5 (од 90+4. минута Буха -), Авдаловић 6,5, Мрковић 6,5, Слијепчевић 6,5, Горановић 6,5 (од 79. минута Жарковић -), Николић 6,5, Ћеранић 7 (од 90+3. минута Тепавчевић -), Пушара 6,5, Дракул 6,5, Мастиловић 6,5. Тренер: Веселин Слијепчевић.

***

РУДАР 1925

БУДУЋНОСТ (П)

Стријелци: 1:0 Б. Цвијић у 22, 2:0 Марковић у 48, 3:0 Тодоровић у 73, 4:0 Б. Цвијић у 84. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Судија: Драгомир Марјановић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Стевановић, Јовић, Јелић, Б. Цвијић (Рудар 1925), Јовић, Лазаревић, Радовановић, Ивановић, Миловановић, Крезовић (Будућност, Пилица).

Играч утакмице: Бранислав Цвијић (Рудар, Угљевик) 8.

РУДАР 1925: Ђокић -, Божић 7, Томић 7 (од 81. минута Ребић -), Јовић 7 (од 85. минута Цвијић -), Митровић 7, Стевановић 7, Б. Цвијић 8 (од 85. минута Митровић -), Марковић 7,5, Стевић 7 (од 46. минута Тодоровић 7,5), Јелић 7, Арсеновић 7 (од 81. минута Пурић -). Тренер: Горан Љубојевић.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 5,5, Јовић 5,5 (од 79. минута Кулић -), П. Радић 5,5, Радовановић 5,5 (од 46. минута Пантић 5,5), Марковић 5,5, Јовичић 5,5, Лукић 5,5, Лазаревић 5,5, Ивановић 5,5, Миловановић 5,5, Крезовић 5,5. Тренер: Далибор Крезовић.