Друге лиге Републике Српске: Дубичани протутњали кроз Брод

БАЊАЛУКА - Лидер Друге лиге Републике Српске, група запад Борац из Козарске Дубице оправдао је улогу фаворита на гостовању у Броду, гдје је без већих проблема савладао Полет 1926 са 3:0.

Практично са пола гаса изабраници Раде Дрвенице су стигли до седме побједе у сезони чиме су задржали четири бода предности у односу на најближег пратиоца Горицу из Шипова. Централна фигура сусрета био је Стефан Томаш који је постигао два поготка и полако се враћа у форму у којој га навијачи Борца желе гледати и у наставку сезоне.

- Сасвим заслужено смо дошли до нова три бода. Читав меч контролисали смо дешавања на терену и честитам момцима на залагању. Иако је било јасно да је разлика у квалитету на нашој страни, домаћи фудбалери су се трудили да пруже што жешћи отпор. Надам се да ће Полет 1926 брзо изаћи из кризе и помјерити се са посљедње позиције на табели - истакао је Томаш.

До овог кола другопласирано Јединство из Жеравице забиљежило је други узастопни пораз. Након неуспјеха на стадиону “Ђолови” у Козарској Дубици у прошлом колу изабраници Велимира Стојнића сада су на свом терену изгубили од БСК-а, који доласком нове Управе биљежи све боље резултате.

У групи исток водеће Јединство из Бродца поражено је у Брчком од Илићке 01 са  1:2, што је искористио Гласинац 1936, који је на свом стадиону савладао рогатичку Младост са 1:0 и примакао се лидеру на два бода.

Фудбалери Стакорине из Чајнича су побиједили у Вишеграду Дрину ХЕ са 4:2. Уз шест голова сусрет је обиљежио и главни арбитар Горан Лакић из Брчког који је подијелио чак 14 картона, 12 жутих и два црвена, а на његово суђење било је доста негодовања са обје стране. Најзаслужнији за побједу гостију био је двоструки стријелац Александар Миловић.

ПРОЛЕТЕР (Т)  1 (0)

Стријелци: 1:0 Вујатовић у 78, 1:1 Вукмировић у 88. минуту.

Стадион: “Ведро поље” у Хамбаринама.

Гледалаца: 80.

Судија: Филип Средојевић (Градишка) 6,5.

Жути картони: Вујатовић, помоћни тренер Алкић (ОФК Брдо), Махмутовић (Пролетер).

Играч утакмице: Милош Вукмировић (Пролетер, Теслић) 7.

ОФК БРДО: Видовић 6,5, Ступар 6,5 (од 90. минута Бехлић -), Крнета 6,5, Вујатовић 7, Исаковић 6 (од 46. минута Куриџа 6), Миодраговић 6,5, Стевић 6,5, Мијић 6,5, Бундало 6,5, Кадирић 6 (од 65. минута Дедић -), Миљевић 6,5. Тренер: Горан Кецман.

ПРОЛЕТЕР (ТЕСЛИЋ): Ристић 7, Јотановић 6,5, Гамарти 6,5, Пејичић 6,5, Поповић 6,5, Стојановић 6,5 (од 85. минута Алексић -), Јанковић 6,5, Вукмировић 7, Махмутовић 6,5, Видић 6 (од 46. минута Копања 6), Осмић 6,5. Тренер: Далибор Игњић.

***

ЧЕЛИНАЦ         1

ДУБРАВЕ 1

Стријелци: 0:1 Томичић у 8, 1:1 Бабић у 29. минуту.

Стадион: Челинца у Челинцу.

Гледалаца: 40.

Судија: Предраг Ерлетић (Модрича).

Жути картони: Босанчић, Матерић, Бојић, Томић, Ђајић, Орашанин (Челинац), Радосавац, Чехајић (Дубраве).

Црвени картон:

Играч утакмице: Ненад Васић (Дубраве).

ЧЕЛИНАЦ: Чађо 6,5, Рађеновић 6,5, Матерић 6,5, Дубравац 6,5, Кузмановић 6,5, Томић 6,5, Бојић 6,5, Ђајић 6,5, Бабић 7 (од 75. минута Орашанин -), Босанчић 6 (од 53. минута Крминац 6), Поповић 6 (од 53. минута Илић 6). Тренер: Данијел Пеулић.

ДУБРАВЕ: Васић 7, Д. Кисин 6,5, Сањицки 6,5, Чехајић 6,5, Квргић 6,5, Грујић 6 (од 86. минута Никић -), Демо 6 (од 89. минута Пузић -), Радосавац 6,5, Малбашић 6 (од 75. минута Поповић -), Б. Кисин 6,5, Томичић 7. Тренер: Синиша Ђурић.

****

БОРАЦ (Ш)                 1 (1)

ФСА ПРИЈЕДОР        2 (1)

Стријелци: 1:0 Марчета у 10, 1:1 Микић у 34, 1:2 Кнежевић у 62. минуту.

Стадион: Градски у Шамцу.

Судија: Милан Алексић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Максимовић, Благојевић (Борац, Шамац), Кнежевић, Ковачевић, Мариновић, Згоњанин (ФСА Приједор).

Играч утакмице: Немања Кнежевић (ФСА Приједор) 7.

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маслић 6,5, Нишић 6 (од 90. минута Пупчевић -), Благојевић 6, Јаћимовић 6, Бијелић 6,5, Дујмушић 6, Марчета 6,5, Аџић 6 (од 58. минута Перић 6, од 90. минута Арсенић -), Сјенчић 6 (од 58. минута Мићић 6), Мајић 6, Максимовић 6,5.  Тренер: Мирослав Дринић.

ФСА ПРИЈЕДОР: Згоњанин 6,5, Речевић 6,5, Рудак 6,5, Голић 6,5, Грбић 6,5 (од 75. минута Радуловић -), Ковачевић 6,5, Мариновић 6,5 (од 85. минута Дринић -), Микић 7, Мршић 6,5, Кнежевић 7, Бабић 6,5. Тренер: Ненад Башић.

***

СЛОГА (Т)         4

ЦРНИ ВРХ         0

Стријелци: 1:0 Станковић у 22, 2:0 Телић у 53, 3:0 Кукић у 67, 4:0 Курузовић у 73. минуту.

Стадион: Слоге у Трну.

Гледалаца: 100.

Судија: Вања Ајдер (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Ивић, Телић, Савић (Слога, Трн), Вукосављевић (Црни врх).

Играч утакмице: Дориан Курузовић (Слога, Трн) 7,5.

СЛОГА (ТРН): Бркић 7, Грозданић 7 (од 60. минута Вулић 7), Јаворац 7, Станковић 7,5 (од 75. минута Тодорић -), Курузовић 7,5, Ивић 7, Савић 7 (од 60. минута Латиновић 7), Телић 7,5 (од 75. минута Јокановић -), Гаћеша 7, Батос 7, Кукић 7,5 (од 75. минута Милиновић -). Тренер: Бранислав Симиџија.

ЦРНИ ВРХ: Рачић 5,5, Милаковић 5,5, Аулић 5,5 (од 76. минута Кнежевић -), Савичић 5,5, Дамјанић 5,5, Субић 5,5 (од 76. минута Брдан -), Вукосављевић 5,5 (од 76. минута Станковић -), Грујић 5,5, Цвијетић 5,5 (од 57. минута Диљевић 5,5), Вуњак 5,5 (од 55. минута Татић 5,5), Грабовац 5,5. Тренер: Драган Вукша.

***

УКРИНА   4

ПРОГРЕС 3

Стријелци: 1:0 Пећић у 11, 1:1 М. Будић у 14, 2:1 Пећић у 20, 2:2 Гламочић у 22, 3:2 Лукић у 31, 3:3 Вучић у 33. Лукић из пенала у 87. минуту.

Стадион: Спортски центар у Чечави.

Гледалаца: 30.

Судија: Немања Пилиповић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Пећић, Лукић, Вучић (Укрина), Дукић, Баришић, Марјановић, Ђукарић, Никић (Прогрес).

Играч утакмице: Владан Лукић (Укрина) 8.

УКРИНА: Нинковић 6, Стојковић 7, Којић 7, Рајак 7, Лукић 8 (од 90. минута Продић -), Симић 7, Хаџикадунић 7, Босић 7, Зеленковић 7, Пећић 8 (од 65. минута Г. Квржић -), Вучић 7 (од 88. минута С. Квржић -). Тренер: Миливоје Видовић.

ПРОГРЕС: Марковић 5,5, Баришић 6,5 (од 70. минута Никић -), Свјетлановић 6,5, Дукић 6,5, Гламочић 7, Вучић 7, Верић 6,5, М. Будић 7, П. Будић 6,5, Марјановић 6,5, Ђукарић 6,5. Тренер: Немања Дамјановић.

***

ГОРИЦА   2 (1)

СЛОГА (С)         1 (1)

Стријелци: 1:0 Малиновић у 32, 1:1 Лолић у 42, 2:1 Р. Лолић у 72. минуту

Стадион: Горице у Шипову.

Гледалаца: 50.

Судија: Немања Давидовић (Приједор) 6,5.

Жути картони: Халаба, Сакан, Малиновић (Горица), Р. Зеленац (Слога, Србац).

Играч утакмице: Радивој Јовић (Горица).

ГОРИЦА: Илић 6,5, Халаба 7, Митрић 7, Сакан 7, Сивоњић 7, Р. Јовић 7,5, Малиновић 7,5, Јакшић 6,5, (од 46. минута Пено 7), Богосављевић 7, М. Јовић 7, Џанан 6,5 (од 69. минута Т. Лацић -). Тренер: Душко Сакан.

СЛОГА (СРБАЦ): Дабић 6, Зукановић 6, Шервел 6,5, Кукић 6 (од 89. минута Вукић -), Карамехић 6,5, Лолић 7, И. Њежић 6,5, Шарић 6,5, Р. Зеленац 6,5, Ремић 6, Ђурђић 6.

***

ЈЕДИНСТВО (Ж)       1 (1)

БСК                     2 (1)

Стријелци: 1:0 Ђ. Нишић у 2, 1:1 Драгољић у 13, 1:2 Штековић у 57. минуту.

Стадион: Спортски центар “Драго Ковачевић” у Жеравици.

Судија: Дејан Радић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Хајдаревић, Вранић-Будимовић, Бехара (Јединство, Жеравица), Трнинић (БСК).

Црвени картон: Огњен (15) Петровић (Јединство) у 87. минуту.

Играч утакмице: Мирослав Штековић (БСК) 7,5.

ЈЕДИНСТВО (ЖЕРАВИЦА): Злојутро 6, Ђогић 6, Ђ. Нишић 7, Вранић-Будимовић 6,5, О. (10) Петровић 6 (од 68. минута Петровић -), Л. Нишић 6, Кнежевић 6, О. (15) Петровић 5, Бехара 6,5, Кнежић 6, Хамзић 6. Тренер: Велимир Стојнић.

БСК: Гојић 6,5, Штековић 7,5, Милосављевић 6,5 (од 78. минута Сарајлић -), Јовић 7, Трнинић 7, Дојчиновић 7, Стојичић 7, Триван 7, Грачанин 7, Драгољић 7,5 (од 89. минута Кулишић -), Росић 7. Тренер: Жељко Врањеш.

***

ПОЛЕТ 1926               0 (0)

БОРАЦ (КД)                3 (1)

Стријелци: 0:1 Томаш у 29, 0:2 Томаш у 46, 0:3 Благојевић у 65. минуту.

Стадион: Градски у Броду.

Судија: Милан Радуловић (Прњавор) 6,5.

Жути картони: С. Бардак Полет 1926).

Играч утакмице: Стефан Томаш (Борац) 8.

ПОЛЕТ 1926: Вукичевић 5,5, Маринковић 5,5 (од 46. минута Колунија 5,5), Петрић 5,5, Ђекановић 5,5 (од 84. минута Глигић -), С. Грозданић 5,5, Јовичић 5,5 (од 46. минута Блажановић 5,5), Милошевић 5,5, Игњатић 5,5 (од 65. минута Ђорђевић -), Лекић 5,5 (од 84. минута Тешановић -), С. Бардак 5,5, Миловац 5,5. Тренер: Мирун Јовановић.

БОРАЦ (КОЗАРСКА ДУБИЦА): Себастијан Валенсија 7, Бунић 7 (од 84. минута Удовчић -), Ковачевић 7, Серхио Валенсија 7, Благојевић 7,5 (од 84. минута Халиловић -), Томаш 8, Хинестроза 7 (од 68. минута Лончар -), Пекић 7 (од 76. минута Петраковић -), Зец 7, Јанковић 7, Пралица 7. Тренер: Раде Дрвеница.

***

БУДУЋНОСТ (П)       1 (0)

ВЕЛЕЖ (Н)                  0 (0)

Стријелци: 1:0 Јосиповић у 88. минуту.

Стадион: Будућности у Пилици.

Судија: Василије Милошевић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Радовановић, Марковић (Будућност, Пилица), С. Продановић, Реповић, Кљакић (Вележ, Невесиње).

Играч утакмице: Немања Јосиповић (Будућност, Пилица) 7.

БУДУЋНОСТ (ПИЛИЦА): С. Радић 6,5, П. Радић 6,5, Радовановић 6,5, Марковић 6,5, Јовичић 6,5, Лукић 6,5 (од 90. минута Кулић -), Пантић 6,5 (од 90. минута Диаз -), Лазаревић 6,5, Ивановић 6,5, Миловановић 6,5 (од 80. минута Јосиповић 7), Крезовић 7. Тренер: Далибор Крезовић.

ВЕЛЕЖ (НЕВЕСИЊЕ): Зуровац 6,5, Вучетић 6, Петковић 6, Шиљеговић 6, Г. Продановић 6, Кљакић 6, Реповић 6 (од 85. минута Окука -), Радовић Пантић 6 (од 52. минута Шаренац 6), Гутић 6, С. Продановић 6. Тренер: Мијат Мишељић.

***

МЛАДОСТ (Г)   3 (1)

РУДАР 1925                 1 (0)

Стријелци: 1:0 Ћеранић у 10, 1:1 Б. Цвијић у 58, 2:1 Пушара у 64, 3:1 Зечевић у 76. минуту.

Стадион: Градски у Гацку.

Судија: Бојан Пејић (Соколац) 6,5.

Жути картони: Слијепчевић, Авдаловић (Младост, Гацко), Давидовић (Рудар 1925).

Играч утакмице: Рајко Ћеранић (Младост, Гацко) 7,5.

МЛАДОСТ (ГАЦКО): Миљанић 7, Зечевић 7,5, Авдаловић 7, Мрковић 7, Кандић 7, Слијепчевић  7, Николић 7 (од 75. минута Шаренац -), Ћеранић 7,5 (од 84. минута Тепавчевић -), Пушара 7,5, Дракул 7, Жарковић 7 (од 67. минута Буха -). Тренер: Веселин Слијепчевић.

РУДАР 1925: Ђокић 6, Бумбић 6, Јовић 6, М. Митровић 6, Б. Цвијић 6,5, Давидовић 6, Стевић 6 (од 84. минута Пурић -), Н. Цвијић 6 (од 54. минута Д. Митровић 6), Ребић 6, Тодоровић 6, Арсеновић 6. Тренер: Веселин Слијепчевић.

Жути картони: Н. Ковачевић (Власеница),

Црвени картон: Небојша Ковачевић (Власеница) у 90+1. минуту, Славиша Мијатовић (Власеница) по завршетку утакмице:

Играч утакмице: Адријан Милановић (Херцеговац) 6,5.

ВЛАСЕНИЦА: Вукотић 6,5, Матић 6,5 (од 46. минута Лазаревић 6,5), Митровић 6,5, Фехратовић 6,5, Н. Ковачевић 6,5, Тешић 6,5 (од 77. минута Вуковић -), Петровић 6,5, Мајсторовић 6,5, М. Ковачевић 6,5, Видовић 6,5, Крсмановић 6,5 (од 71. минута Јурошевић -). Тренер: Павле Голијан.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Милановић 6,5, Бегенишић 6,5, Попадић 6,5, Ђорђић 6,5, Вујовић 6,5, Старовић 6,5 (од 71. минута Милидраговић -), Мркаић 6,5 (од 89. минута Јањић -), Јокановић 6,5, Илић 6,5, Суџум 6,5, Милојевић 6,5 (од 76. минута Вучковић). Тренер: Рајко Миленић.

***

ИЛИЋКА 01                2 (1)

ЈЕДИНСТВО (БР)      1 (1)

Стријелци: 0:1 Ружичић у 17, 1:1 Станкић у 31, 2:1 Арсић у 86. минуту.

Стадион: Градски у Брчком.

Гледалаца: 70.

Судија: Дарко Кусмук (Пале) 6,5.

Жути картони: Савић, Томић, Крсмановић (Илићка 01), Ружичић, Ђорђић, Васиљевић (Јединство, Бродац).

Играч утакмице: Милован Арсић (Илићка 01) 7,5.

ИЛИЋКА: Мићановић 7, Челик 7, Савић 7, Станкић 7,5, Антуновић 7, Арсић 7,5, Крсмановић 7, Хуремовић 7, Тодоровић 7, Томић 7 (од 46. минута Зелен 7), Зимоњић 7. Тренер: Радивоје Николић.

ЈЕДИНСТВО (БРОДАЦ): Ђорђић 6,5, Лукић 6,5, Гвозденац 6,5, Стевановић 6,5, Томић 6,5, Ружичић 7, Василић 6,5, Калајџић 6,5, Крсмановић 6,5, Митровић 6,5 (од 63. минута Дукић -), Васиљевић 6,5. Тренер: Милорад Савић.

***

ДРИНА ХЕ         2 (1)

СТАКОРИНА    4 (1)

Стријелци: 1:0 Врећо у 17, 1:1 Мрдак у 33, 1:2 А. Миловић у 51, 1:3 А. Миловић у 61, 1:4 Шупић у 86, 2:4 Марковић у 90+3. минуту-
Стадион: Градски у Вишеграду.

Судија: Горан Лакић (Брчко) 6,5.

Жути картони: Секулић, Грујић, представник клуба Мирковић, Пејовић, Лозо, Ждрало, Пљеваљчић, Марковић (Дрина ХЕ), Мрдак, Рацковић, Кајевић, Миловановић (Стакорина)

Црвени картон: Иван Мирковић (представник Дрина ХЕ) у 45. минуту, Виктор Рацковић (Стакорина) у 52. минуту.

Играч утакмице: Александар Миловић (Стакорина) 8.

ДРИНА ХЕ: Каришик 6, Ждрало 6, Пљеваљчић 6, Станојчић 6, Грујић 6 (од 60. минута Симић -), Марковић 6,5, Секулић 6, Се. Лозо 6 (од 46. минута Са. Лозо 6), Пејовић 6, Врећо 6,5, Грачанин. Тренер: Јадранко Јањић.

СТАКОРИНА: Бојановић 7, Т. Тадић 7, Рацковић 5, Шупић 7,5 (од 88. минута В. Марковић -), А. Миловић 8 (од 88. минута Стјепановић -), Кајевић 7, Поповић 7, Миловановић 7, Нешковић 7, Катана 7 (од 46. минута Б. Марковић 7,5), Мрдак 7,5 (од 84. минута Тошић -). Тренер: Константин Катана.

****

ГЛАСИНАЦ      1936  1 (1)

МЛАДОСТ (Р)   0 (0)

Стријелац: 1:0 Лиздек у 45. минуту.

Стадион: “Бара” у Сокоцу.

Судија: Бошко Лазић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Пајевић, Рајић, М. Пејановић, Новосел, А. Пејановић, Шука (Гласинац 1936), Б. Маријановић, Обрадовић, Николић (Младост, Рогатица).

Играч утакмице: Марко Лиздек (Гласинац 1936) 7.

ГЛАСИНАЦ 1936: Крунић 6,5, М. Пејановић 6,5, Пајевић 6,5, Новосел 6,5, Рајић 6,5 (од 53. минута Радовић 6,5), Шкобо 6,5, Шука 6,5, Лиздек 7 (од 86. минута Чортан -), Ми. Вујичић 6,5, Лончаревић 6,5 (од 86. минута Вуковић -), А. Пејановић 6,5. Тренер: Огњен Крешталица.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Крсмановић 6,5, Божовић 6, Нешковић 6, Обрадовић 6, Б. Маријановић 6 (од 65. минута Павловић -), Окука 6,5, Миличевић 6 (од 65. минута Којић -), В. Маријановић 6, Шаренац 6 (од 46. минута Спајић 6), Дебелногић 6,5, Николић 6. Тренер: Драган Јовановић.

****

ПРОЛЕТЕР (Д)  5 (1)

РОМАНИЈА                2 (0)

Стријелци: 1:0 Лакић у 12, 2:0 Максимовић у 48, 3:0 Н. Ракић у 53, 3:1 Кошарац у 55, 4:1 Госпавић у 64, 5:1 Лакић у 87, 5:2 Симанић у 89. минуту.

Стадион: Пролетера у Дворовима.

Судија: Чедомир Милошевић (Зворник) 6,5.

Жути картони: Лакић (Пролетер, Дворови), Лукић, Чворо (Романија).

Играч утакмице: Јован Лакић (Пролетер, Дворови) 8.

ПРОЛЕТЕР (ДВОРОВИ): Станковић 7, Секулић 7 (од 46. минута Максимовић 7,5), Мркајић 7, Васић 7 (од 88. минута Матијевић -), Н. Ракић 7,5 (од 67. минута Васиљевић -), Арнаутовић 7, С. Ракић 7, Буњевац 7 (од 81. минута Магазин -), Госпавић 7,5, Јовановић 7, Лакић 8 (од 88. минута  Барјактаревић)- Тренер: Драган Матић.

РОМАНИЈА: Лазаревић 6, Чворо 6, Тробок 6 (од 76.  минута Н. Ступар -), Маљукан 6, Кошарац 6,5, Симанић 6,5, Лукић 6, Короман 6 (од 76. минута Ђ. Ступар -), Пандуревић 6 (од 84. минута Игњић -), Елек 6, Н. Цицовић 6 (од 84. минута Глуховић -). Тренер: Сретко Вуксановић.