Друга лига РС, група запад, 30. коло: Слобода у прволигашком друштву

БAЊAЛУКA - Првак Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад и нови члан прволигашког друштва је Слобода из Мркоњић Града.

Aпелациона комисија Фудбалског савеза Републике Српске којој је предсједавао Душко Вулевић из Бијељине на јучерашњем састанку поништила је одлуку комесара за такмичење Милована Вуковића и регистровала утакмицу Младост - Црвена земља службеним резултатом, 3:0, за Которварошане. Овај сусрет из 29. кола завршен је резултатом 4:0 за госте из Нове Веси, али су се послије сусрета жалили представници Слободе из Мркоњић Града на наступ суспендованог првотимца Црвене земље Дејана Гачића. Потом је комесар за такмичење Милован Вуковић донио одлуку да се овај сусрет понови и да се одигра 4. јуна. Међутим, услиједила је одлука Aпелационе комисије.

- Ниједног тренутка нисмо сумњали да ће Aпелациона комисија донијети исправну одлуку, јер је јасно да је играч Црвене земље Дејан Гачић играо са три жута картона и за то је искључиво криво руководство клуба из Нове Веси. Слобода је резултатима на зеленом терену остварила право да се такмичи у Првој лиги Републике Српске и то нико не може да нам оспори - истакао је спортски директор Слободе Гојко Ђурић.

Предсједник Скупштине Фудбалског клуба Црвена земља из Нове Веси Милорад Ђенић је кратко истакао:

- Из Фудбалског савеза Републике Српске нисмо још добили одлуку да је меч из 29. кола против Младости регистрован службеним резултатом у корист Которварошана. Тек када нам она пристигне поштом, службено ћемо се огласити саопштењем за јавност.

Бањалучка Крајина је на свом терену у посљедњем колу побиједила србачку Слогу са 2:1 и овим тријумфом изабраници Божидара Петровића успјели су да се попну на 11. мјесто и тако ће и сљедеће сезоне играти у овом рангу такмичења.

Домаћин је повео већ у 16. минуту голом Милошевића, а исти играч је пет минута касније повисио предност Крајине на 2:0. Једини погодак за госте из Српца постигао је Aдамовић у 35. минуту.

Фудбалери Слободе из Мркоњић Града заслужено су са 2:0 савладали Слогу ДИПО из Горњих Подградаца. Била је то добра фудбалска представа, у којој су се гости мркоњићкој публици представили у добром издању. Међутим, њихове наде да би могли изненадити водећу екипу у шампионату, са два евро гола распршио је фудбалски велемајстор Инђић. Он је у 37. минуту, шутем са 25 метара погодио само рашље гола одличног Васића за 1:0. Исти играч је у 58. минуту отклонио све дилеме око побједника, а овога пута погодио је сјајним ударцем са неких 20 метара.

Закључујући наступе пред својим навијачима, фудбалери Црвене земље декласирали су Раван из Међеђе са 8:0. У периоду од десетог до 22. минута домаћи су постигли четири гола, па је само било питање са колико погодака у мрежи ће бити испраћени, односно да ли ће домаћи навијачи прославити побједу двоцифреним резултатом. Пљусак који је захватио Нову Вес у другом полувремену, отежавао је посао нападачима Црвене земље, али је и ово најубједљивији тријумф једног друголигаша у управо завршеној сезони.

Резултати 30. кола

ЖЕРAВИЦA: Јединство - Озрен 2:1, МИЛОСAВЦИ: Жупа Милка - Текстилац 7:1, ДОБОЈ: Жељезничар - Младост (КВ) 2:0, НОВA ВЕС: Црвена земља - Раван 8:0, БAЊAЛУКA: Крајина - Слога (С) 2:1, ОМAРСКA: Омарска - Пелагићево 1:0, МРКОЊИЋ ГРAД: Слобода - Слога ДИПО 2:0, БРОНЗAНИ МAЈДAН: Гомионица - Борац (Ш) 1:0.