Дерби Друге лиге Српске, група запад припао домаћину: Омарска срушила и Мркоњићане

БАЊАЛУКА - Фудбалери Омарске наставили су сјајним играма ове јесени и у дербију 11. кола Друге лиге Републике Српске, група запад савладали су Слободу из Мркоњић Града са 2:1.

Тако су изабраници Миленка Вулете послије побједе у прошлом колу над Јединством у Жеравици на леђа положили још једног фаворита за титулу и задржали три бода предности у односу на још једно велико изненађење Челинац, који се налази на другој позицији.

Повели су домаћи фудбалери у седмом минуту голом најбољег стријелца лиге Бранка Росића. Он је поред успаване одбране Слободе главом послао лопту у мрежу Филипа Ратковића. Слобода је поравнала резултат у 29. минуту голом Пере Вучковића. Емилко Јанковић је са двадесетак метара распалио по лопти, а домаћи голман Младен Јокић је кратко одбио, натрчао је Вучковић и послао је у мрежу.

До другог гола Омарска је стигла у 56. минуту када је мрежу гостију затресао капитен Анандо Крецељ.

У групи исток Гласинац 2011 из Сокоца је задржао лидерску позицију иако је у овом колу на свом стадиону играо неријешено са Романијом из Пала 2:2.

За домаћине двоструки стријелац био је Неђо Шука, а док су голове за Паљане постигли Милош Короман и Борислав Цицовић.

Фамос из Војковића је сада на само бод заостатка за Сокочанима, пошто је у дербију кола као домаћин савладао Будућност из Пилице са 2:0. “Мотористи” су одиграли јако квалитетан меч и још једном су своју мрежу сачували нетакнутом, а за то је најзаслужнији голман Марко Терзић, који је у 45. минуту одбранио шут Далибора Крезовића са бијеле тачке.

Фамос је повео са 1:0 у 35. минуту. Судија са Пала Милан Тадић досудио је пенал за домаће, а Владимир Фргања је пенал претворио у гол. Коначан резултат у 58. минуту постигао је Анес Демировић.