Дебакл Борца у Белфасту: 4:0 за Линфилд

Г.С.

БЕЛФАСТ - Фудбалери Борца изгубили су вечерас у Белфасту од екипе Линфилда 4:0 у првом мечу Лиге Конференција.

Није добро почело за шампиона Босне и Херцеговине. Већ у трећем минуту домаћини су дошли до предности. Павловић је успио да одбрани ударац Манзинге али је Њубери послао лопту у мрежу након лоше реакције одбране.

У 24. минуту услиједио је нови шок за Бањалучане. Манзинга је сјајно истрчао, ослободио се чувара и погодио у рашље. Био је то и коначан резултат првог полувремена.

Тренер Борца покушао је да освјежи тим на полувремену и направио је двије измјене. Умјесто Ђорђа Милојевића и Амара Бегића у игру су ушли Доналд Молс и Александар Субић.

Најбоља прилика на мечу за Борац догодила се у 62. минуту. Након корнера, капитен Стојан Врањеш остао је сам на петерцу, али је главом шутирао преко гола. Таман када се чинило да је Борац успио да подигне ниво игре услиједио је нови шок.

Кларк је убацио за везњака Џимија Мулгруа, који је удрацем из прве погодио даљни угао и поставио коначан резултат меча.

Коначан резултат постављен је у другом минуту судијске надокнаде. Гол гостију постигао је Калахер након асистенције Милара.