Борац у Модричи започео европску авантуру: Бањалучани близу велике побједе

МОДРИЧА - Борац је 18 часова почео први меч квалификација за Лигу конференција. Бањалучани су нову сезону отворили европском утакмицом против представника Фарских острва Б36 Торшавн у првом колу квалификација.

У 83. минути  Борац долази до новог гола и води 2:0. Након одличмне акције домаћег тима мрежу је затресао Недељко Пишчевић.

Послије првих 45 минута меча фудбалери Борца повели су са 1:0 против Б36 Торшавна.

Једини гол дјело је Бењамина Татара који је сјајно реаговао у 37. минуту и послије гужве у шеснаестерцу Фарана интелигентним ударцем погодио мрежу гостију.

Борац је био много бољи ривал од Торшавна који ниједном озбиљније није запријетио голу Бојана Павловића. Да су имали мало више среће, могли су Бањалучани имати и убједљивије вођство, а најближи су били у 21. минуту када је сјајан шут Недељка Пишчевића завршио "на пречки", док је Јово Лукић одијену лопту послао право у голмана Матијаса Ламхаугеа.

Нови тренер Борца Ненад Лалатовић има званичан деби на клупи Бањалучана, а опредијелио се за очекиван тим за премијеру.

Према свему што се тренутно може видјети на стадиону "Др Милан Јелић" у Модричи, екипа из Бањалуке има огромну подршку.

Комплетан капацитет стадиона у Модричи је распродат.

Велики број навијача Борца допутовао је у град под Мајном, тако да треба очекивати сјајну атмосферу на стадиону "Др Милан Јелић.

Превду дијели судијска четворка из Азербејџана. Главни судија је Рауф Јабаров, помагаће му Намик Хусејнов и Јусифов Јаваншир, док је четврти арбитар Рашад Ахмадов.

Екипе

Б36 ТОРШАВН: Ламхауге, Натестад, Нилсен, Агнарсон, М. Егилсон, Пшибилски, Јакобсен, Еневолдсен, Солхајм, Хехолт, Агнарсон. Тренер: Дан Бримсвик.

БОРАЦ: Павловић, Спремо, Војновић, Гајић, Андрић, Пишчевић, Мелег, Бегић, Татар, Лукић, Закарић. Тренер: Ненад Лалатовић.