Борац сломио Славију

Агенције

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Рукометаши Борца славили су на гостовању код Славије 26:27, (10:11) у 13. колу Премијер лиге БиХ па су се бодовно изједначили са Грачаницом на првом мјесту.

У доста тешкој утакмици Бањалучани су успјели да буду мирнији у самој завршници када су стигли до три бода захваљујући голману Бојану Љубишићу који је имао 16 одбрана.

Ипак, није добро почело по “црвено-плаве” који су први гол дали у четвртом минуту из контранапада када је прецизан био Гиљерме Линерес да Соуза, а онда су повели са 5:3.

Лоша игра у периоду од осмог до 18. минута када нису постигли гола довела је до тога да Славија поведе са 7:5, али су на полувријеме гости отишли са голом предности.

Током првих 30 минута домаћина је у игри држао голман Милош Мочевић који је меч завршио са 11 успјешних интервенција.

Ипак, када се на другој страни разбранио Љубишић гости су вратили предност на своју страну, а почетком другог полувремена направили су серију 3:0 која им је трасирала пут ка тријумфу.

Најбољи код побједника био је Милан Дакић са седам голова док су Бојан Рађеновић и Немања Вучичевић дали по пет, а код екипе из Источног Сарајева Харис Брачковић и Иван Бенић постигли су по седам погодака.

Послије 12 утакмица сунце је огријало и рукометаше Дрине.

Зворничани су мимо свих очекивања до прве побједе дошли против фаворизоване Вогошће (31:28) и напокон стигли до првих бодова.

Одличну партију одиграли су рукометаши Леотара који су савладали Босну са 28:26 и стигли до шестог тријумфа ове сезоне, а Височане удаљили од водећег двојца.

- Одиграли смо одлично против екипе која има једног бившег и једног садашњег репрезентативца. Босна има играче који у ногама имају доста великих утакмица, тако да нам ова победа много значи. Надам се да ћемо и ми показивати зрелост у континуитету - рекао је стратег Требињаца Дарко Таврић.

За разлику од  Дрине и Леотара, Слога и Локомотива уписале су поразе. Добојлије су пружили добар отпор Грачаници (23:26), али то није било довољно да избјегну тек други пораз у сезони, док су “Локоси” послије серије добрих резултата стали у Горњем Вакуфу - 27:33. Остали резултати 13. кола: Извиђач - Искра 42:32, Маглај - Слобода 20:18, Горажде - Коњух 22:37.