Борац сања Европу током зимске паузе

Синиша Котараш, Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Побједом над Слободом фудбалери Борца бодовно су се изједначили са Жељезничаром и дијелећи друго мјесто на табели Премијер лиге БиХ одлазе на зимску паузу.

Ни најзагриженији борчевци нису могли очекивати одлична издања свог тима у повратничкој сезони у елитни ранг. Први циљ био је да се што прије избори опстанак у друштву најбољих, док се сада реално размишља о наступу у европском такмичењу идуће године. Посљедње коло Премијер лиге пред одлазак на двоипомјесечни одмор донијело је обрачун са Слободом, која их је побиједила у Тузли ове сезоне, а Бањалучани су се реванширали пред својим навијачима те славили са 2:1, головима Саше Кајкута. Искусни нападач Борца први је постигао већ у петом минуту, након корнера Алмедина Зиљкића, да би у првим секундама другог полувремена повисио на 2:0, а асистент је такође био Зиљкић послије продора по лијевој страни. Гости су смањили на 2:1 у 76. минуту преко Дејана Узелца, који је био најсналажљивији у шеснаестерцу домаћих након корнера. До краја сусрета није било изгледнијих прилика за постизање на обје стране, па је велико славље навијача почело након посљедњег судијског звиждука.

- Нисмо очекивали лагану утакмицу, што се и показало током свих 90 минута. Дали смо први гол на вријеме, чиме смо отворили противника, да би се слично поновило почетком другог полувремена. Иако смо водили, нисмо играли баш најбољи и након њиховог гола стрепјели смо за побједу до краја утакмице.  Ипак, заслужено смо славили, иако је Слобода дошла да се бори за бодове и много нам је отежала посао и није било нимало лако, иако би неко могао да помисли нешто тако. На најбољи могући начин завршили смо овај дио сезоне, који смо одиграли на највишем могућем нивоу. Сада слиједи пауза па припреме за прољећни дио такмичења - истакао је тренер “црвено-плавих” Бранислав Крунић.

Наставак сезоне планиран је за 22. фебруар, када би Бањалучани требало да гостују у Широком Бријегу.