Друге лиге Републике Српске: Борцу и Јединству јесење почасти

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Борца из Шамца (група запад) и брчанског Јединство (група исток) постали су јесењи шампиони у другим лигама Републике Српске.

Шамчани су у посљедњем 15. колу убједљиво побиједили Лакташе са 5:2 и успјели су да у посљедњих 90 минута за један бод претекну Јединство из Жеравице, које је на гостовању у Дубравама код истоимене екипе играло неријешено, 0:0. Играчи Амира Дургутовића већ послије тридесетак минута игре имали су три гола предности, чиме је отклоњена свака дилема око побједника сусрета. Поново је у дресу Борца блистао Самир Исановић, али похвале заслужују и остали играчи из екипе која наредног љета жели да стотину година фудбала у овом дијелу Посавине обиљежи повратком у прволигашко друштво. Већ сада је јасно да ће у Жеравичанима имати јединог правог конкурента за пласман у елиту Српске.

Екипа Омарске на блистав начин опростила се од својих промрзлих навијача. Домаћин је декласирао ривала из Петрова (8:0), који је у Омарску стигао са само 12 играча. Куриозитет је податак да је у средњем реду гостију од почетка утакмице играо голман Ненад Ћуковић, а на голу се налазио његов млађи колега Радиша Блажановић. Меч је обиљежио нападач домаћих, Бранко Росић, који је у размаку од 28 минута, од 52. до 80, чак четири пута затресао мрежу противника.

У групи исток јесењи шампион је био на тешком испиту у Источној Илиџи, али је у самом финишу сломио отпор Фамоса и славио са 2:0, што му је било довољно да на зимску паузу оде са два бода предности у односу на требињски Леотар, који је истим резултатом као “домаћин” на Градском стадиону у Билећи савладао Будућност из Пилице. У дуелу двије Младости на Градском стадиону у Гацку домаћа је поражена од оне из Рогатице са 2:1. За изабранике Жељка Ћузулана ово је био веома важан тријумф, који их је одвојио из доњег дијела табеле и сада ће много мирније отићи на зимску паузу.