Звезда изгубила од Радника

Фудбалери Радника изненадили су Црвену звезду 2:1 (1:0) у Сурдулици у заосталом мечу 5. кола Суперлиге Србије.

Радник је до прве побједе ове сезоне на свом терену дошао головима Милоша Спасића у 14. и Виктора Лукића у 54. минуту.

Звезда је преко Ел Фардуа Бена у 57. минуту успјела само да смањи, али не и избјегне први пораз у шампионату ове сезоне, односно први после 16 месеци још од пораза од ТСЦ-а у претпрошлој сезони.

Тако је тим Дејана Станковића остао је осјетних минус пет бодова заостатка за лидером Партизаном.

И неуспјешно започео серију од четири тешка гостовања, пошто је чекају још одласци у Крагујевац, Нови Сад и Лучане.

Црвена звезда се оклизнула на тешком и неравном терену на југу Србије и отежала позицију у трци за одбраном шампионске титуле.

Сада се више не пита и мораће, хтјела то или не, да још више прати резултате "вјечитог" ривала и нада се његовом киксу.

Од старта је Радник, упркос слабијим резултатима и улогом аутсајдера, са доста самопоуздања и без страха отворио меч. Управо је Спасић имао две прилике у продуженој акцији, што је била најава вођства.

Канга је изгубио лопту, пукла је контра преко Богдановског и тачног центаршута, што је Спасић искористио и ухватио на "кривој нози" Борјана.

До полувремена је Радник још једном запријетио послије излетања Борјана, а онда су се ређале шансе пред голманом домаћих Ранђеловићем.

Фалко, Канга и Бен су или промашивали оквир гола или гађали право у Ранђеловића, који је сачувао мрежу до одласка на одмор.

А на паузи су завршили меч индиспонирани Диони и Фалко, поред Дегенека како би екипа заиграла офанзивније...

Али ни то није донијело бољитак у другом дијелу. Поново је пукла контра и нови гол Радника.

Сада са лијеве стране, Борјан је слабо одбио лопту, а у празну мрежу је закуцао Лукић за велику радост.

Међутим, само неколико минута касније Бен је погодио из петерца послије асистенције Милана Павкова и очекивао се преокрет.

Све карте је Станковић бацио у напад, увео Живковића и Лазетића, али је блистао млади голман Ранђеловић, кога је Звезда већ једном запамтила.

Бранио је голман Сурдуличана ударце Канге, Драговића, Живковића, који је погодио и пречку и израстао у јунака, преноси Б92.